Wednesday, October 25, 2023

Z kütüphaneye nasıl giriş yapılır? Z Kütüphane Kasım 2022 Güncel Giriş

By , in Blog on .

Z kütüphaneye nasıl giriş yapılır? Z Kütüphane Kasım 2022 Güncel Giriş

Önerilen Yazı: https://www.ekaynaklar.com/z-kutuphanesine-ne-oldu-z-kutuphanesi-kapatildi-mi/

Önerilen Yazı: https://www.ekaynaklar.com/z-library-articles-makaleleri-ucretsiz-indirin-ucretsiz-makale-platformu/

Son günlerde z library kapandı mı , z library neden kapandı, z library giriş,  z library nasıl girilir, z library Türkiye, z library neden açılmıyor , z library tor şeklinde sıkça arama yapıldı.

 

Z-library web sitesi şu anda sadece Tor ağında kullanılabilir.

Tor Adresi: http://bookszlibb74ugqojhzhg2a63w5i2atv5bqarulgczawnbmsb6s6qead.onion/

Tor Browser İndirme Bağlantısı: https://www.torproject.org/

Tor Browser Detaylı Bilgi

2007 yılında kuruluş, kullanıcılarının açık web’e erişebilmesi için devlet güvenlik duvarlarını aşma ihtiyacı gibi sansürleri ele almak üzere Tor ağına köprüler geliştirmeye başladı.

Tor, gizlilikle ilgilenen aktivistler ve teknoloji meraklısı kullanıcılar arasında popülerlik kazanmaya başladı, ancak teknik açıdan daha az bilgili kişiler için kullanımı hala zordu, bu nedenle 2005’ten itibaren Tor proxy’nin ötesinde araçlar geliştirilmeye başlandı. Tor Browser’ın geliştirilmesine 2008 yılında başlandı.

Tor Browser’ın Tor’u günlük internet kullanıcıları ve aktivistler için daha erişilebilir hale getirmesiyle Tor, 2010’un sonlarında başlayan Arap Baharı sırasında önemli bir araç oldu. Sadece insanların kimliklerini çevrimiçi ortamda korumakla kalmadı, aynı zamanda kritik kaynaklara, sosyal medyaya ve engellenen web sitelerine erişmelerini sağladı.

Kitlesel gözetlemeye karşı koruma sağlayan araçlara duyulan ihtiyaç, 2013 yılında Snowden’ın ifşaatları sayesinde ana akım bir endişe haline geldi. Tor, Snowden’ın ifşaatında önemli bir rol oynamakla kalmamış, belgelerin içeriği de o dönemde Tor’un kırılamayacağına dair güvenceleri desteklemiştir.

İnsanların izleme, gözetleme ve sansür konusundaki farkındalığı artmış olabilir, ancak internet özgürlüğünün önündeki bu engellerin yaygınlığı da artmıştır. Bugün ağın gönüllüler tarafından işletilen binlerce aktarıcısı ve dünya çapında milyonlarca kullanıcısı var. Tor kullanıcılarını güvende tutan da işte bu çeşitliliktir.

Tor Projesi’nde her gün herkesin sansürsüz bir internete özel olarak erişebilmesi için mücadele ediyoruz ve Tor, çevrimiçi gizlilik ve özgürlük için dünyanın en güçlü aracı haline geldi.

Ancak Tor bir yazılımdan çok daha fazlasıdır. Kendini insan haklarına adamış uluslararası bir insan topluluğu tarafından üretilen bir sevgi emeğidir. Tor Projesi şeffaflığa ve kullanıcılarının güvenliğine derinden bağlıdır.

Google Arama

z library
z lib
z library Türkçe
z library kapandı mı
z library Türkiye
z ebook
z library tor
z library neden açılmıyor
z library tr
z library giriş
z library kapatıldı mı
z library nasıl girilir
z library tor adresi
zlibrary indir
z library neden kapandı
Z library nasıl girilir
zlibrary türkiye