class="">
ekaynaklar.com

Yeni Nesil Madencilik : Pi Network | Pi Coin

Paylaşmak ister misiniz?

Yeni Nesil Madencilik : Pi Network | Pi Coin

Erişim adresi: https://pi-board.com/

Pi Coin dünyanın en yaygın olarak kullanılan kripto parasını üretmeyi ve bu kripto para ile Pi Platformunda üyeler arası bir dijital pazar bünyesinde yapılan ürün/hizmet alışverişleri ile büyük ölçekli bir ekonomi yaratmayı hedefliyor.

Madenciliği yapılan diğer çoğu kripto parada olduğu gibi Pi’de de yarılanma (halving) söz konusu. Yarılanma tetikleyicisi ise üye sayısı. Mevcut üye sayısı 10 sayısının her yeni kuvvetine ulaştığında (yüz bin, bir milyon, on milyon…) mobil madencilerin temel kazım hızları (pioneer + contributor) yarıya iniyor. Böylece zaman içinde Pi’nin nadir elde edilen bir dijital varlık olarak değerini koruması ve arttırması öngörülüyor.

Uygulama, kazımı başlattığımız andan itibaren bize 24 saatlik periyotlar halinde, her saniye Pi kazandırıyor. Üç adet 24 saatlik kazım periyodunu tamamladığımızda katkıcı rolüne kavuşuyor ve güvenlik çemberi kurabiliyoruz. Güvenlik çemberine istediğimiz kadar üye ekleyebiliyor fakat bunların yalnızca 5 tanesinden faydalanabiliyoruz.

Çemberdeki her üye temel kazım hızımızı ve dolayısıyla toplam kazım hızımızı %20 artırıyor (5 üye ile %100+ kadar)

Öncelikle sisteme üye olabilmeniz için bir Akıllı Telefonunuzun olması şart.

Yoksa bu sistemden (henüz) yararlanamazsınız.

Peki, Pi Network’un değeri nedir?

Pi Network’un şuan 2008 yılındaki bitcoin gibi hiçbir değeri yok. Pi’nin değeri ağın üyeleri tarafından sunulan zaman, ilgi, ürün ve hizmetler ile zaman içerisinde oluşacak. Bu nedenle Pi uzun vadede değeri anlaşılabilecek bir sistem. Yani ilerde binancecoinbase, kraken vb. kriptopara borsalarına girme ihtimali var. Ya da pi sahipleri varlıklarını ya pi pazarı üzerinde ürün veya hizmet satın alarak, ya da euro dolar vb. paralar ile takas ederek ”gerçek” paraya dönüştürebilir.

Pi Network güvenilir mi? Yoksa bir dolandırıcılık girişimi mi? 

Yukarda bahsettiğimiz şeyler tamamen bir öngörü. İşin sonucunda Pi Coin hiçbir değere de sahip olmayabilir ve internet çöplüğünde yerini de alabilir.

Ancak sizden bir para talep edilmediği ya da diğer saadet zincirlerindeki gibi bir ürün almaya zorlanmadığınız için her hangi bir şekilde dolandırılma ihtimaliniz yok.

Fakat her sistemde olduğu gibi kişisel bilgilerinizin çalınma ve satılma riski var. İnsanlar ismindeki ‘’Network’’ kısmından daha önce Saadet Zinciri gibi olumsuz olaylarla karşılaştıkları için bu coin zincirine mesafeli duruyor. Sonuç olarak karar tamamen size ait.

Yeni Nesil Madencilik : Pi Network | Pi Coin yazısı ile https://www.ekaynaklar.com/category/veri-bilimi/ adresindeki yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen Web Sayfaları

Google Arama Sözcükleri

pi coin
pi coin kaç tl
pi coin nedir
1 pi coin kaç tl
pi coin değeri
pi coin ne zaman borsaya girecek
pi network coin
pi coin hesaplama
pi coin ekşi
pi coin ne zaman çıkacak
pi coin ne kadar
pi coin yorumlar
pi coin dolandırıcılığı
pi coin yorum
pi coin fiyat
pi coin kaç dolar
pi coin value
1 pi coin kaç dolar
pi coins
pi network coin nedir
pi coin mining
pi network coin value
pi coin stanford
raspberry pi coin sorter
pi coin network
raspberry pi coin counter
pi coin exchange
coin market piysa
pi billion coin
pi coin alım satım
pi coin kqç para
pi coin nasil kazani
raspberry pi digital coins
raspberry pi zero w coin