Yaz Şarkısı Dizisi Hakkında Merak Edilenler

YAZ ŞARKISI

Okumak için geldiği İstanbul’da babasının hayaline tutunan ve o hayali annesinden gizlice gerçekleştirmeye çalışan Yaz’ın (Nilsu Berfin Aktaş) hikayesini konu alıyor.

OYUNCULARI

Nilsu Berfin AKTAŞ

Oyuncu

Nilsu Berfin Aktaş, 17 Ağustos 1998 tarihinde Ankara’da doğdu. Yetenek Evi Sanat Akademisi’nden mezun olan Aktaş, 2018 yılında yayımlanan Geleceğin Starı adlı yarışmada tanındı. 2019 yılında ise Ersoy Güler’in yönetmenliğini üstlendiği Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde başrolde yer aldı. Daha sonra Aktaş, 2021 yılında Star TV’de yayımlanan ve yönetmenliğini Onur Tan’ın yaptığı Benim Hayatım adlı dizide başrol oldu. Son olarak ise, 2022-2023 yılları arasında Show TV’de yayımlanan Gelsin Hayat Bildiği Gibi adlı dizide başrolde oynadı. 4 Aralık 2022 tarihinde Altın Kelebek Ödülleri’nde “Yıldızı Parlayanlar” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Mustafa Mert KOÇ

Oyuncu

Mustafa Mert Koç, 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Atılım Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan ünlü oyuncu, Los Angeles’da oyunculuk eğitimleri almıştır. Şimdiye dek birçok film ve dizide rol alan Mustafa Mert Koç, Oyunculuğa 2014 yılında Kolpaçino adlı sinema filminde rol alarak başladı. 2018’de ATV ekranlarına gelen Şahin Tepesi dizisinde Cem karakterini, 2019 yılında rol aldığı Benim Adım Melek dizisinde Ömer karakterini canlandırdı. Şimdilerde Fox Tv kanalında yayınlanan Bir Peri Masalı dizisinde Zafer karakterini canlandırmaktadır.

Efekan CAN

Oyuncu

Efekan Can, 1994 yılında Bilecik’te dünyaya gelmiştir. Bilecik Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü mezunudur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitütüsü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Oyunculuk eğitimi için İstanbul’a gelen Efekan Can, Atölye Craft’ta oyunculuk eğitimi almıştır.

Rol aldığı Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir.

Efekan Can, şimdilerde Fox TV ekranlarında yayınlanan Öğretmen dizisinde Tuğrul karakterine hayat vermektedir. Efekan Can, 1.79 metre boyunda ve 70 kilodur.

Oya BAŞAR

Oyuncu

Oya Başar 11 Şubat 1956 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Sinema, Tiyatro ve dizi oyuncusu olan Oya Başar kariyerine çok erken yaşlarda başladı. 8 yaşındayken İBB şehir tiyatrolarına giren usta sanatçı İstanbul’da eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli tiyatrolarda görev aldı. İşte Oya Başar hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler.

Yeşim Ceren BOZOĞLU

Oyuncu

29 Temmuz 1974 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Yeşim Ceren Bozoğlu aslen Macaristan göçmenidir.Çocukluğunu İstanbul’da Nişantaşı ve Kadıköy’de geçirdi.İstanbul Özel Ata Koleji’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünde tamamladı.Mezuniyetinin ardından ilk sahnelediği tek kişilik ‘Kadınlar’ adlı oyunuyla Cumhuriyet gazetesi tarafından ‘Yılın Genç Kadın Oyuncusu’ seçildi.1998 yılında İstanbul’a gelerek birçok televizyon dizisinde ve sinema filminde rol aldı. TRT’de yayınlanan Atilla İlhan’ın eserinden uyarlanan ‘Kurtlar Sofrası’ televizyon filminde oynadı.Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları, Duru Tiyatro’da oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. Açık Radyo’da ‘Amma Hikaye’ programıyla sesli edebiyat çalışmalarında bulundu.İlk kamera önü oyunculuk deneyimini 1998 yılında ‘Sıcak Saatler’ dizisinde oynayarak yaşadı.Beyazperdede ise 2004 yılında ‘2 Genç Kız’ adlı sinema filmiyle ilk kez boy gösterdi.

Zehra YILMAZ

Oyuncu

Zehra Yılmaz, 1994 yılında doğmuştur. Eğitimini Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde tamamlamıştır. Zehra Yılmaz Cüneyt Sayıl Oyunculuk Atölyesi’nde oyunculuk eğitim almıştır.Kanal D’de yayınlanan Bodrum Masalı adlı dizi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamış; daha sonra ise Kara Yazı dizisinin kadrosunda yer almıştır. Atv ekranlarında yayınlanan; başrolü Berk Atan ve Almila Ada’nın paylaştığı Cennetin Gözyaşları dizisinin kadrosunda yer almış ve Melisa karakterini canlandırmıştır. Aralık 2019’da sona eren Kimse Bilmez dizisi ardından son olarak Gençliğim Eyvah dizisinde rol almaktadır.

Duygu KARACA

Oyuncu

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 5 Haziran 1985, İstanbul doğumlu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümünde oyuncu eğitimi almıştır.

Duygu Karaca, tiyatro oyunculuğu yanı sıra dizi oyunculuğuna 2016’da N’olur Ayrılalım dizisiyle başladı. Ver Elini Aşk, Bir Zamanlar Çukurova, Menajerimi Ara, Sefirin Kızı dizilerinde başarılı oyunculuğuyla kariyerini devam ettirdi. Ardından İlginç Bazı Olaylar, Yasak Elma, Mahalleden Arkadaşlar, Yaz Şarkısı gibi film ve dizilerde oynadı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Su ŞANAD

Oyuncu

12 Nisan 1990, İstanbul doğumlu. 1.58 m, 68 kg. Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu. Su Şanad, tiyatro çalışmaları yanı sıra 2011 yılından itibaren Huzurum Kalmadı, Merhaba Hayat, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Yaz Şarkısı gibi birçok film ve dizide rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir