Ya Çok Seversen Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Ya Çok Seversen, annesini kaybettikten sonra genç yaşta yatılı okula gönderilen ve oradan bir daha ailesinin yanına dönemeyerek hayatını yurtdışında kendi başına sürdüren, güven sorunları yaşayan Ateş ile gerçek ailesiyle hiç tanışma fırsatı bulamamış ve geçimini insanları aldatarak sağlayan Leyla’nın kesişen yaşamlarını ele alır. Bu iki farklı karakterin, hayatlarının içinde bulundukları zorluklar ve yaşadıkları deneyimlerle şekillenen hikayeleri, okuyucuya sürükleyici ve etkileyici bir anlatım sunar. Bu giriş yazısı, karakterlerin geçmişlerine ışık tutarak, onların nasıl bir araya geldiğine dair merak uyandıran bir başlangıç sunmaktadır.

Oyuncular

Kerem BÜRSİN-Ateş

 Oyuncu

Uyruk Türk

Doğum tarihi 4 Haziran 1987 (İstanbul, Türkiye)

Yaş 36

Kerem Bursin, 4 Haziran 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Babasını işi dolayısıyla çocukluğunda ülke ülke gezen Bürsin, liseyi Teksas’ta okudu. Üniversite eğitimi için Boston’a taşınan Kerem Bursin, Emerson College’da oyunculuk eğitimi aldı. Birçok ünlü isimden de oyunculuk dersi alan Bursin, daha sonra Türkiye’ye gelerek oyunculuk yapmaya başladı. 2013 yapımı “Güneşi Beklerken” dizisinde Hande Doğandemir ve Emre Kınay ile başrolü paylaşan Kerem Bursin ayrıca “Unutursam Fısılda”, “Şeref Meselesi”, “Can Feda” gibi yapımlarda yer aldı.

Hafsanur SANCAKTUTAN – Leyla

Oyuncu

Uyruk Türk

Doğum tarihi 20 Mart 2000 (İstanbul)

Yaş 23

İstanbul’da 20 Mart 2000 tarihinde doğan Hafsanur Sancaktutan, henüz küçük yaşta tiyatro ve oyunculuk alanlarına ilgi duymaya başladı. Sahneye çıktığı tiyatro oyunları sayesinde farklı kategorilerde birçok ödül kazandı. 2018-2019 yılları arasında Gülperi adlı dizide “Fidan” karakterine hayat vererek kamera önüne geçen oyuncu, 2019 yılında Aşk Ağlatır adlı dizide “Ada Meryem Varlı” karakterini canlandırdı. Ardından 2021 yılında Son Yaz adlı dizide “Yağmur Kara” rolü ile izleyicilerin karşısına çıktı. Dizi sonrasında pek çok reklam filminde rol alarak adından söz ettirdi ve Bana Bak uygulamasının reklam yüzü oldu. 2022 yılında ise yine FOX’ta ekranlara gelen Darmaduman adlı dizide Derin karakterini, Disney+’ta yayınlanan Dünyayla Benim Aramda isimli dizide ise “Sinem” karakterine hayat verdi.

Hatice ASLAN

Oyuncu

1962 Sivas doğumlu olan Hatice Aslan, Sivas Lisesi’ndeki eğitiminin ardından Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazandı. Mezuniyeti sonrası Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahneye çıkan oyuncu, 1986-1992 yılları arasında ise İzmir Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. Başarılı oyuncunun daha geniş kitlelerce tanınması ise 1990’lı yıllarda televizyon ekranı ile gerçekleşti. İlk kez TRT ekranlarında seyirci ile buluşan günlük dizi  Ferhunde Hanımlar’da uzun yıllar Necla karakterini canlandıran Aslan’a tanınmışlığı da bu rol getirdi. Sinema kariyerine 90’lı yılların sonunda adım atan Hatice Aslan, Kahpe Bizans, İki Genç Kız Keloğlan Karaprens’e Karşı, İlk Aşk, Umut Adası gibi filmlerde rol aldı. 2008 yılında Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Üç Maymun filmi ise bağımsız sinemadaki en güçlü performanslarından biri olarak akıllarda yer etti.

Şerif EROL

Oyuncu

Senarist

Uyruk Türk

Doğum tarihi 8 Ekim 1963 (İzmir)

Yaş 59

Şerif Erol, 8 Ekim 1963 tarihinde İzmir’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümü’nü kazanmasına rağmen bu alanda çalışmak istemediğini fark ederek ekonomi okumuştur. Uzun süre Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları bünyesinde tiyatro oyunlarında sahne almış ve 1997 yılında Açık Radyo’ya katılmıştır. Tiyatroya olan tutkusu ile bu alanda eğitim almış ve ders vermiştir. Bu dönemde Nişantaşı’ndaki Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları tiyatro topluluğu çatısı altında oyunlarda yer almıştır. 2008 yılında “Karanlık Korkusu” adlı oyunu Stüdyo Oyuncuları’nda sahnelemeye başlamış ve 2014 yılında Bilgi Üniversitesi’nde kurulan Krek Tiyatrosu’nda “Babamın Cesetleri” adlı tiyatroda başrolde oynamıştır. Şerif Erol ayrıca senaristlik de yapmıştır. Bir İstanbul Masalı, Hırsız Polis, Bıçak Sırtı ve Koyu Kırmızı gibi dizilerin senaryolarını yazmıştır. Ayrıca TRT’de seslendirme çalışmaları da yapmıştır. Rol aldığı bazı filmler arasında “Yargı – Hakim Yüksel”, “Rüyanda Görürsün”, “Cezailer” , “Hayat Bugün”, “Çamdaki Kız”, “Sen Ben Lenin”, “İlk ve Son”, “Menajerimi Ara” , “Hayalet: 3 Yaşam”, “Öğretmen”, “Kadın”, “Mucize Doktor “, “Aşk Bu Mu”, “Yol Ayrımı”, “Hangimiz Sevmedik” , “Kalbim Ege’de Kaldı”, “Babamın Cesetleri ” , “Şeref Meselesi” ve “Tabutta Rövaşata” yer almaktadır. Şerif Erol, “Vanya, Sonya, Maşa ve Spike” tiyatro oyunundaki performansıyla 21. Afife Tiyatro Ödülleri’nde”Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülüne layık görülmüştür.

Cemre EBUZZİYA

Oyuncu

Cemre Ebüzziya, 1989 yılında İstanbul’da doğdu. ABD’de Konservatuvar eğitimi alan Ebüzziya, oyunculuk kariyerine “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde canlandırdığı Helena karakteriyle başladı. 2015 yılında “‘Bulantı’ filmiyle beyaz perdeye adım atan Cemre Ebüzziya, “Kasap Havası”, “Dar Elbise”, “Kronoloji”, “Kız Kardeşler“ gibi birçok yapımda rol aldı.

Nazmi KIRIK

Oyuncu

1976 yılında Diyarbakır’da doğdu. Orta okulu Kızıltepe’de, liseyi ise Diyarbakır’da okudu. Mezopotamya Kültür Merkezi Diyarbakır şubesinde tiyatro ve dans çalışmalarına başladı. Kırık, MKM’deki çalışmalarından dolayı defalarca gözaltına alındı ve tutuklandı.  7 ay Diyarbakır cezaevinde kalan Kırık cezaevinden çıktıktan sonra İstanbul’a geldi ve İstanbul MKM’deki Jiyana Nu Tiyatro Grubu’nda sanatsal çalışmalarını devam ettirdi. Yeşim Ustaoğlu’nun yönettiği “Güneş’e Yolculuk” filmiyle 1999’da sinemaya adım atan Kırık, 2000 yılında Kazım Öz’ün “Fotoğraf”, 2003 yılında Yüksel Yavuz’un “Küçük Özgürlük” ve 2005 yılında Hiner Salem’in “Sıfır Kilometre” filmlerinde oynadı. 2003’te Küçük Özgürlük ve Fotoğraf filmleri ile Cannes’da seyirci ile buluşan Kırık, ise 58. Cannes film festivalinde Altın Palmiye için yarışan Sıfır Kilometre ile ödül bekleyen oyuncular arasına girdi. Nazmi Kırık halen sinemadaki çalışmalarının yanında İstanbul’daki Seyr-i Mesel Kürt Tiyatro Gurubu’nda sanatsal faaliyetlerini sürdürüyor. Nazmi Kırık’ın ilk yönetmenlik deneyimi olan “Kimlik” adlı kısa film ise 43. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde kısa filmler arasında yarışmaya hak kazandı. Çalışmalarına Türkiye ve Almanya’da devam eden başarılı oyuncu ve yönetmen, Bizans Oyunları, Kehribar Mucize, Ankara’nın Dikmen’i, Hükümet Kadın gibi yapımlarda yer aldı.

Aziz Caner İNAN

Oyuncu

 Aziz Caner İnan, 1 Haziran 1985; İstanbul doğumludur. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ve yönetmen yardımcısıdır. Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünde tamamlamıştır. Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama bölümü Oyunculuk Yüksek Lisans Programı’nda eğitimini tamamladıktan sonra ilk kez 2014 yılında dizi filmlerde rol almaya başlamıştır.  Aziz Caner İnan, tiyatro oyunu yanı sıra 2014 yılından itibaren Garip, Kırık Kalpler Bankası, Dört Zait, Fi ve Siyah Beyaz Aşk, Her Yerde Sen, Cam Tavanlar gibi yapımlarda rol almıştır. Senden Daha Güzel adlı dizi filmde Taner karakterini canlandırmaktadır. Yeni proje ve yapımlarda da yer almaya devam etmektedir.

Mine KILIÇ

Oyuncu

Mine Kılıç, 1986 yılında doğmuş ve 2023 yılı itibariyle 37 yaşındadır.

1986 yılında Mersin’de dünyaya gözlerini açmıştır. 2007 yılında başladığı oyunculuk kariyerinde ilk dizisi Oyun Bitti isimli dizi olmuş ve ardından dizi ve film projelerinde sıkça yer almıştır. Birçok başarılı projede yer alan güzel oyuncu, aktif oyunculuk kariyerine devam etmektedir.

Oğulcan Arman USLU

Oyuncu

Oğulcan Arman Uslu tiyatrocu, sinema ve dizi oyuncusudur. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro-Oyunculuk Anasanat Dalı mezunudur.Bursa Nilüfer Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncusu olarak çalışmalarını sürdüren Arman Uslu, günümüze kadar bir çok tiyatro oyununda sahne almıştır. Rol aldığı ilk sinema filmi sonrasında Almanya’da ödül kazanmıştır. “Gilt Das Gesprochene Wort” filmi ile 2019 senesinde performansıyla Yeni Alman Sineması En İyi Oyuncu Ödülü’nü kazanan isim olmuştur.2022 yılında Tozluyaka isimli dizi de Bilal karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu daha önce Aşk ve Günah isimli dizi de Cüneyt karakterini canlandırmıştır.

Durukan ÇELİKKAYA

Oyuncu

Durukan Çelikkaya 1999 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi.Oyunculuğa başladığı 2001 senesinde rol almış olduğu Dedemin İnsanları filmi ile çocuk oyuncu olarak tanınan Durukan Çelikkaya, birçok yapımda rol aldı.Durukan Çelikkaya; Cinayet Masası İstanbul, Kurt Seyit ve Şura, Ferhat ile Şirin, Tozluyaka benzer biçimde çeşitli film ve dizilerde yer aldı.Durukan Çelikkaya, yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Özgün AKAÇCA

Oyuncu

Özgün Akaçca tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Tiyatroları sanatçısı olarak tiyatro kariyerine de devam etmektedir. Akakça, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden 2014 senesinde mezun olmuştur. Yine aynı üniversite bünyesinde Modern Dans bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmiştir. Günümüze kadar birçok tiyatro oyununda sahne almıştır. Ayrıca birçok özel tiyatro grubunda oyuncu ve yönetmen yardımcısı olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. Tiyatro kariyerinin yanı sıra sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Adin KÜLÇE

Oyuncu

Çocuk oyuncu. 2013, İstanbul doğumlu. İlkokul öğrencisidir.

Adin Külçe, 2017 de Bellona, Eti, LCW markalarının reklam yüzü olan Adin Külçe, Fox TV’nin yeni dizisi Mucize Doktor dizisi için elemeleri kazanarak, ilk kez 2020’de Küçük Ali karakteri ile ekran karşısında çıktı. 2021 ve 2022’de Masumiyet, İkimizin Sırrı, Büyük Selçuklu, Masumlar Apartmanı, Gizli Saklı, 2023’te Ya Çok Seversen gibi birçok dizide oynadı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir