Veri Bilimi 101: Veri Bilimine Giriş

Paylaşmak ister misiniz?

Veri Bilimi 101: Veri bilimine giriş

Kısaca veri bilimi, verilerden anlamlı içgörüler elde etmek için alan uzmanlığını, programlama becerilerini ve matematik ve istatistik bilgilerini birleştiren çalışma alanıdır.

Veri bilimi uygulayıcıları , normalde insan zekası gerektiren görevleri gerçekleştirmek için yapay zeka (AI) sistemleri üretmek için sayılara, metinlere, görüntülere, videolara, sese ve daha fazlasına makine öğrenimi algoritmaları uygular . Buna karşılık, bu sistemler, analistlerin ve iş kullanıcılarının somut iş değerine dönüştürebilecekleri içgörüler üretir .

Veri Bilimi Neden Önemlidir?

Veri bilimi, yapay zeka ve makine öğreniminin önemini giderek daha fazla şirket fark ediyor. Sektör veya büyüklük ne olursa olsun, büyük veri çağında rekabet gücünü korumak isteyen kuruluşların, veri bilimi yeteneklerini veya geride kalma riskini verimli bir şekilde geliştirmesi ve uygulaması gerekir.

Veri Bilimi + DataRobot

Veri bilimi çabalarını artırmak, neredeyse sınırsız kaynaklara sahip şirketler için bile zordur. DataRobot otomatik makine öğrenimi platformu, veri bilimini ve yapay zekayı demokratikleştirerek analistlerin, iş kullanıcılarının ve diğer teknik profesyonellerin , veri bilimcilerini daha üretken hale getirmenin yanı sıra Citizen Data Scientists ve AI Mühendisleri olmalarını sağlar. Bir zamanlar veri bilimcilerinin zamanının ve beyin gücünün büyük çoğunluğunu işgal eden tekrarlayan modelleme görevlerini otomatikleştirir .

DataRobot , veri bilimcileri ile kuruluşun geri kalanı arasındaki boşluğu doldurarak kurumsal makine öğrenimini her zamankinden daha erişilebilir hale getirir.

Veri bilimi nedir

Veri Bilimi 101 yazısı Kaynak

Veri bilimi alanında diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Google Arama

veri bilimi
veri bilimi nedir
veri bilimi yüksek lisans
veri bilimi okulu
python ile veri bilimi
mucit ve bilim insanlarının ortak özelliklerine örnek veriniz
veri bilimi iş ilanları
veri bilimi staj
veri bilimi eğitimi
veri bilimi kitap