Üvey Anne Dizisi Hakkında Merak Edilenler

ÜVEY ANNE DİZİSİ KONUSU

Gencer Seramik’in patronu olan Faruk Gencer, hasta olan eşi Efsun’u iyileştirmek için elinden geleni yapmış ancak tedaviden dönerken Bodrum’da onu kaybetmişti. Faruk biricik aşkı Efsun’u kaybettikten sonra çocuklarıyla birlikte İstanbul’daki malikânesine dönerken, onlarla birlikte gelen Serap’ın hasedinin kurbanı olacaklarından habersizdi. Aslında Serap da önce gönülsüz gelmişti onlarla o eve. Asistanlığını yaptığı Faruk Gencer’in çocuklarına bakıcılık yapmak istemiyor fakat Muğla eşrafının önde gelen isimlerinden Piraye Beyzade’ye “hayır” diyemiyordu. Çünkü Serap’ın annesi Mürvet, Piraye Hanımların beslemesiydi ve Serap onların desteğiyle okuyup Gencer Seramik’te Faruk Gencer’in sağ kolu olarak hep istediği çevrede yaşamaya başlamıştı. Serap’ın asıl amacı o çevreden soylu ve varlıklı biriyle yuva kurmaktı. Ancak şimdi Piraye Hanım, torunları Nisan, Naz ve Ömer’i eğitimli, güvenilir, sevgi dolu bir kadına emanet etmek istiyordu ve Serap bu iş için biçilmiş kaftandı. Serap, Faruk’un malikânesine yerleştiğinde “neden” diye sordu. “Neden bunların hepsine sahip olmayayım?” Ne de olsa Beyzadelerin konağında değil de müştemilatta doğduğu için hayat ona iki ev arasındaki yirmi metrelik mesafeyle büyük bir kazık atmış, o mesafeyi kapatmak için “iyi” görünmek zorunda kalan Serap, çok çabalamıştı. Ama şimdi çok yakından tanıdığı Faruk Gencer, bu açığı kapatması için eşi bulunmaz bir fırsattı! Evet Serap’ın hayalinde üç çocuklu bir adamla evlenmek yoktu fakat bu sonraki meseleydi. Şimdi Serap, ölen eşine ve çocuklarına çok bağlı olan bu adamın sadece evine değil kalbine de girmeli, Serap Gencer olmalıydı. Ancak Serap’ın hesaba katmadığı engeller vardı. Faruk’un büyük kızı Nisan, engel olamadığı kalp atışlarının mimarı Cem ve Efsun’un yakın arkadaşı İpek!

Aslı TANDOĞAN

2 Nisan 1979 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Arp bölümü mezunu olan Tandoğan, 2002 yılında “Gülüm” dizisi ile oyunculuk kariyerine başladı. 2005 yapımı “Aşka Sürgün” dizisinde canlandırdığı ‘Dilan Şahvar’ karakteri ile adını duyuran Tandoğan, 2007 yılında yönetmen koltuğunda Ömer Vargı’nın oturduğu “Kabadayı” filmi ile beyaz perdeye adımını attı. Aslı Tandoğan ayrıca, “Behzat Ç. Ankara Yanıyor”, “Dudaktan Kalbe”, “Yuvamdaki Düşman”, “Bir Zamanlar Osmanlı”, “Kendime İyi Bak” gibi birçok dizi ve filmde rol aldı.

Kutsi

Kutsi, 16 Mart 1973 tarihinde Malatya‘da dünyaya geldi. Anne adı Hatice, baba adı Şinasi’dir. Lise yıllarında yakın çevresinin “Sesin güzel” uyarılarını önemseyen ve şan dersi alan Kutsi, 2000 yılında Erol Köse Production tarafından ilk albümü “Aşk Payını Aldı”yı çıkararak büyük bir unvan kazandı. Uzun bir ara veren ve bu arada çok iyi şarkılar yapan Kutsi, 2005 yılında Erol Köse Production tarafından “Sana Ne” albümünü çıkarttı. Meslek olarak sadece müzisyenlik değil aynı zamanda oyunculuğu da seçen Kutsi 2006 yılında yayımlanmaya başlayan Doktorlar dizisi ile oyunculuğa ilk adımını atmış ve çok büyük bir başarı yakalamıştır. Doktorlar dizisi bittikten bir süre sonra Kahramanlar dizisi ile yeniden ekranlarda olan Kutsi, 2010 yazında Doktorlar‘ın tekrarları çok izlenip ve seyirciler tarafından yeniden başlamasının istenmesi üzerine 3 Aralık 2010 tarihinde dizi yeniden ekranlara geri dönmüştür ve yine çok büyük bir seyirci kitlesi yakaladı ve 2011 yılında 97. bölümü ile sona erdi. Profesyonel müzisyenlik kariyeri olan Kutsi 5 albüm çıkarmış ve hep hit parçalarıyla çok konuşulmuştur. “Sana Ne, Bomboşum Buralarda, Ağlama Kalbim, Aşkın Gururu, Geçer, Aynı Şehirde Nefes Almak Bile Bana Yetiyor, Olay Olacak Aşkımız, Hediyem Olsun, İlan-ı Aşk, Doğum Günü, Konuşmayacağım, Aşk Celladı, Helal Etmiyorum, Aynadaki Yüzünün Karşılığı Benim, Zor Olsa da, Melek ve Kapımı Çal, Son Mektup, Bambaşka, Haram Olsun, Soran Yok” albümlerinin istatistiği bunu kanıtlamaktadır. Huzur Sokağı isimli dizide “Bilal” karakterini oynadı. Sanatçının yeni albümü “Bilmem Anlatabildim Mi”, 18 Mart 2013 tarihinde çıkmıştır. 2015 yılında Show TV‘de yayımlanan “Beyaz Yalan” adlı dizide Demir Güner karakterini canlandırmıştır. Yeni dizisinde Kutsi’ye Deniz Baysal eşlik ediyordu. Dizi, düşük reytingler yüzünden yayından kaldırıldı. 22 Ekim 2016 tarihinde FOX‘ta yayımlanmaya başlayan Kalbimdeki Deniz dizisinde Mirat Yavuz karakterini canlandırmıştır. Dizi, 2018 yılında sona erdi. 2019-2021 yılları arasında TRT 1 ekranlarında yayımlanmış olan Benim Adım Melek dizisinde rol almıştır.

Hazal Filiz KÜÇÜKKÖSE

Hazal Filiz Küçükköse 9 Şubat 1988 tarihinde Mersin’de doğdu. Çocukluğunun büyük bir kısmı Tokat’ın Turhal ilçesinde geçti. Çocukluğundan itibaren oyuncu olmak istedi. İkiz kardeşiyle birlikte küçüklüğünden lise yıllarına kadar tiyatro ile ilgilendi. Üniversitede ise dışarıdan da olsa bu tutkuyu devam ettirmeyi başardı. Üniversite hazırlık yıllarında Hacettepe Üniversitesi Tiyatro Kulübü’ne dışarıdan katılım sağladı ve 1 yıl boyunca orada görev aldı. Biyoloji bölümünde okurken sosyal paylaşım sitesinde fotoğraflarını gören bir cast direktörü oyuncu seçmelerine katılmasını istedi ve bu durum hayatının akışını değiştirdi. Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde 3. sınıfa kadar okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun oldu. Ardından özel oyunculuk dersleri aldı. Hazal Filiz Küçükköse, 2009 yılında ilk olarak Deniz Yıldızı adlı dizide rol aldı. İlerleyen dönemde Beni Affet, Kalbim Seni Seçti, Ustura Kemal, Uçurum, Günahkar dizilerinde oynadı. 2015-2017 yılları arasında “Kara Sevda” adlı dizide canlandırdığı “Zeynep Soydere” karakteri ile uluslararası üne kavuştu. Bu dizide sergilediği başarılı oyunculuk performansı sayesinde En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Yıldızı Parlayan Oyuncu gibi ödüllere layık görüldü. 2017’den sonra oyunculuk kariyerine “Rüya” ve “Mehmet: Bir Cihan Fatihi” dizileri ile devam etti ve Zemheri dizisindeki Berrak rolüyle çok beğenildi. Başarılı aktris 2022’de FOX TV televizyon kanalında yayınlanan Bir Peri Masalı dizisinde Neslihan Köksal karakterine hayat verdi. Hazal Filiz Küçükköse, ‘PH7 Entertainment’ menajerlik ajansı bünyesinde yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Ezgi ŞENLER

Ezgi Şenler, 28 Ocak 1993 tarihinde Ankara da doğmuştur. Eğitim hayatını Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümü’nde tamamlamıştır. 2016-2017 yılları arasında Kanal D‘de yayınlanan Bodrum Masalı isimli dizi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Ezgi Şenler dizileri arasında Bodrum Masalı‘nın yanında 2019 yılında atv‘de yayınlanan Canevim ve Star TV‘de yayınlanan Nefes Nefese dizisinde yer aldı. 2018 yılında Nefes Nefese dizisinde Mercan rolünü canlandırdı. 2019 yılında ise Canevim dizisinde Müjgan Haksever karakteriyle seyirci karşısına çıktı Daha sonra, 2020 yılında Kanal D‘de yayınlanan Çatı Katı Aşk dizisi rol aldı. Son olarak ise, TRT 1‘de yayımlanan Teşkilat dizisinde rol aldı.

Ayşegül GÜNAY

Ayşegül Günay 9 Kasım 1969 Eskişehir doğumlu tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.
İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladı. Ardından Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede 7 yıl öğretim görevlisi olarak görev aldı, sonrasında ayrıldı. 1997-1998 yılları arasında Genco Erkal’la Dostlar Tiyatrosu’nda çalıştı. ‘Yalınayak Sokrates’ oyununda oynadığı ‘Ksantippe’ rolü ile Afife Jale’ye aday oldu.1999 yılında devlet tiyatrosunun açtığı sınavı kazandı ve Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun sanatçısı olarak çalışmaya başladı. 2005 yılından itibaren tayini çıktı ve Bursa Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. 2012 yılında Devlet Tiyatrosu’ndan emekli oldu. Bugüne kadar çok sayıda tiyatro oyununda sahne aldı. Aynı zamanda pek çok sinema filmi ve televizyon dizisinde rol aldı. İlk kez 2006 senesinde yayınlanan Kaybolan Yıllar isimli dizide canlandırdığı Niran karakteri ile kamera karşısına geçmiş; daha sonra Derman, Eşref Saati, Osmanlı Cumhuriyeti, Küçük Kadınlar, Lale Devri, Aile Saadeti, Yer Gök Aşk, Sümela’nın Şifresi: Temel, Asla Vazgeçmem, Moskova’nın Şifresi: Temel gibi önemli yapımlarda rol almıştır. Özellikle Fox Tv ekranlarında yayınlanmış olan Yer Gök Aşk dizisinde Sultan karakteri ile ekran severlerin büyük beğeni ile takip etmeye başladığı usta oyuncu Bir Mucize Olsun dizisinde Esma Sancaktar, Verda dizisinde Adalet, karakterini, Kuruluş Osman’da Zöhre Hatun, Hercai dizisinde Füsun Aslanbey karakterini canlandırdı. 2021-2022 yılları arasında yapımcılığını BBO Yapım’ın üstlendiği pişmanlık duyanlara kapılarını açan “Bir Şansım Olsa” isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. TRT 1 televizyon kanalında yayınlanmış olan Mükemmel Eşleşme dizisinde Fadime karakterini canlandırmıştır.

Hakan ERATİK

Hakan Eratik, 7 Eylül 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Lise hayatını bilgisayar alanında tamamlamış ve üniversiteye yerleşmiş fakat oyunculuk konusunda karar verdiği için eğitimini bırakmıştır. Oyunculuğa başlamadan önce 1996-2002 yılları arasında sunuculuk ve program yapımcılığı yapmıştır. Mankenlik ve fotomodellik ile uğraştı. 2005 yılında Kanal D’de yayınlanan “Ödünç Hayat” dizisinde “Tolga”, 2006 yılında Star TV’de yayınlanan Sırça Köşk dizisinde “Aziz Derman”, 2007 yılında Star TV’de yayınlanan Geniş Zamanlar adlı dizide “Ahmet”, yine aynı yıl atv’de yayınlanan Sessiz Gemiler adlı dizide “Talat” karakterine hayat verdi. 2016-2018 yılları arasında FOX’ta yayınlanan Kalbimdeki Deniz adlı dizide “Alihan Öztuna” karakterini canlandıran Hakan Eratik, 2021 yılında Exxen platformunda yayınlanan Olağan Şüpheliler dizisiyle ekran karşısına geçti.

Emin GÜNENÇ

Emin Günenç 23 Temmuz 1994 tarihinde İstanbul’da doğdu.Üniversiteyi Marmara Üniversitesi Makine Ressamlığı bölümünde bitirdi ancak sonrasında yönünü televizyon dünyasına çevirdi. Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk kursuna katılmasının ardından Craft Atölye’den temel oyunculuk, diksiyon, şan eğitimi ve Hilal Saral’dan kamera önü oyunculuk dersi aldı. Süeda Çil Studio’da yine oyunculuk eğitimlerine katıldı.

Ayşen İNCİ

7 Haziran 1955 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Cumhuriyet Anadolu Lisesinden mezun oldu. 1974 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümünden mezun oldu.  Ayşen İnci, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümünden mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosunda tiyatro oyuncusu olarak işe başladı. 1974 – 1997 yılına kadar Ankara Devlet Tiyatrosu sahnelerinde 20’yi aşkın oyunda başrol oynadı. Üç Kız Kardeş, Dört Mevsim, Öp Beni Kate, İkinci Bölüm, Sevgililer, Büyük Aşıkların Sonuncusu, Kılıç Ve Ney, Kanlı Nigar, Keşanlı Ali Destanı, Yunus Emre, Kördüğüm, Baba Evi, Yasak Defter, IV. Murat, Hürrem Sultan, Koçyiğit Köroğlu, Kadınlar Da Savaşı Yitirdi, Kozalar, Ölüler Konuşmak İster; tiyatro oyunlarında oyuncu olarak rol aldı. 1997 yılından sonra İstanbul Devlet Tiyatrosunda tiyatro oyunculuğu yapmaktadır. 2003 – 2011 seneleri arasında “Sihirli Annem” dizisinde Periliçe karakterini canlandırdı. Dinin ana rollerinde İnci Türkay, Şahap Sayılgan, Nevra Serezli, Jess Molho, Defne Joy Foster, Buğra Özmüldür, Gizem Güven, Ebru Karanfilci, Gül Onat, Suat Sungur, Zuhal Topal, Süeda Çil, Metin Serezli gibi isimler rol aldı. 2006-2007 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatroları’nda oynadığı Tom Kempinski’nin yazdığı “Tek Kişilik Düet” oyunda MS (multipl skleroz) hastası keman virtiözünü canlandırdı. Bundan çok etkilendi ve ardından MS’i vazife edindi. Türkiye MS Derneği’nin başkanlığını yapmaya başladı. 2006 yılında “Tek Kişilik Düet” oyununda gösterdigi performansla “2006 Lions En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır. Peri Kraliçesinden Masallar adlı bir çocuk kitabı ve PİSİkolojik Öyküler adlı büyükler için bir hikaye kitabı var. Yazdığı masal kitabının gelirini MS’li gençlerin eğitimine aktarıyor. Çeşitli yerlerde tiyatro eğitimi de veren İnci, Tiyatro oyunları, film ve dizi senaryoları yazmaktadır. İstanbul Devlet Tiyatrosu müdür yardımcılığı görevi yaptı. 2013 yılında “Kadın İşi: Banka Soygunu” adlı sinema filminde Meral karakterini canlandırırken; Meltem Cumbul, Filiz Ahmet, Özge Ulusoy, Esra Dermancıoğlu, Meral Çetinkaya, Ayten Uncuoğlu, Ferit Aktuğ, Erdal Cindorukile birlikte rol aldı.

Nehir GÖKDEMİR

Nehir Gökdemir, 1 Ocak 2006 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yüzme, voleybol, tenis ve futbol gibi spor alanlarıyla ilgilenmektedir. Ayrıca keman, gitar ve piyano çalmak hobileri arasındadır. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilmektedir. Küçük yaşta oyunculuk kariyerine katkı sağlayacak adımlar atan Nehir Gökdemir, Aziz Aslan’dan oyunculuk eğitimi almıştır. Ekranlarda 2016 yılında Show Tv’de yayınlanan Güldüy Güldüy programıyla tanınan Nehir Gökdemir en sevilen ve beğenilen çocuk oyuncular arasına girmiştir. Ardından Atiye, Sana Söz gibi dizilerde rol almıştır. Omo, Hepsiburada gibi markaların reklam filmlerinde oynamıştır.

Emir Kaan ÖZKAN

Emir Kaan Özkan 2015 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Emir Kaan Özkan ilk oyunculuk deneyimini 2021 yılında rol aldığı Misafir dizisi ile yaşamıştır.  2022 yılında rol aldığı Oğlum dizisinde Kaan adlı çocuğu oynamıştır. Üvey Anne dizisinde Ömer Gencer karakterine hayat vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir