Türk En Yakışıklı Dizi Oyuncuları

Türk En Yakışıklı Dizi Oyuncuları

#handsomeactor #turkactor #actor

Kıvanç Tatlıtuğ

Doğum Tarihi: 27 Ekim 1983

Uyruk: Türk

Meslek: Oyuncu, model

Aktif Yıllar: 2002 – günümüz

Kıvanç Tatlıtuğ, 27 Ekim 1983 tarihinde Türkiye’nin Adana şehrinde gözlerini dünyaya açmış Türk bir aktör ve modeldir.

Yakışıklı oyuncu, Türkiye’nin en çok kazanan aktörlerinden biri olup üç Altın Kelebek Ödülü ve bir Yeşilçam Sinema Ödülü gibi birçok ödülün de sahibi olmuştur. 2002 yılında Tatlıtuğ, iki ayrı yarışmada Türkiye’nin En İyi Modeli ve Dünya’nın En İyi Modeli seçilmiştir.

Menekşe ile Halil, Aşk-ı Memnu, Kuzey Güney ve de Cesur ve Güzel gibi birçok başarılı televizyon dizisindeki rolleri ile uluslararası düzeyde tanınırlık kazanmıştır.

Can Yaman

Doğum Tarihi: 8 Kasım 1989

Uyruk: Türk

Meslek: Oyuncu, model, avukat, sporcu

Aktif Yıllar: 2014 – günümüz

Can Yaman, 8 Kasım 1989 tarihinde İstanbul, Türkiye’de hayata gelmiştir. Kendisi, teknik direktör Fuat Yaman’ın yeğenidir. Bu etkileyici aktörün çok popüler olmasının yanı sıra dünya genelinde geniş bir hayran kitlesi de bulunmaktadır. 2018 yılında, Erkenci Kuş dizisindeki rölüyle En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu Altın Kelebek Ödülünü ve 2019 yılında da Murex d’Or ödülünü kazanmıştır. Yaman, 2019 yılında 7. GQ Yılın Erkeği ödülünü ve hayırsever girişimleri sebebiyle de birçok uluslararası ödülü kazanmıştır

Burak Özçivit

Doğum Tarihi: 24 Aralık 1984

Uyruk: Türk • Meslek: Oyuncu, model

Aktif Yıllar: 2003 – günümüz

Burak Özçivit, 24 Aralık 1984 tarihinde Türkiye’nin İstanbul şehrinde doğmuş olup Türkiye’nin en çok kazanan aktörlerinden birisidir.

Özçivit, sahip olduğu eşsiz özelliklerle, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en yakışıklı erkekleri arasında da kendine yer bulmuştur. 2003 yılında Türkiye’nin En İyi Modeli seçilen karizmatik oyuncu, 2005 yılında ise dünyanın en iyi ikinci modeli olmaya layık görülmüştür.

2019 yılında ise Kuruluş: Osman adlı dizide tarih sahnesinin en büyük kahramanlarından biri olan Osman Bey’i canlandırmıştır. Bu dizi büyük bir çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra, Güney Asya, Orta Doğu, Orta Asya ve Latin Amerika’da popülerlik kazanarak muazzam bir uluslararası tanınırlık elde etmiştir.

Yusuf Çim

Doğum Tarihi: 26 Eylül 1991

Uyruk: Türk

Meslek: Oyuncu, şarkıcı, model, TV sunucusu

Aktif Yıllar: 2013 – günümüz Yusuf Çim, herkesçe sevilen bir Türk oyuncu, model, şarkıcı ve TV sunucusudur.

26 Eylül 1991 tarihinde Türkiye kalbi İstanbul’da doğmuştur. 2011 yılında, Türkiye’nin En İyi Modeli seçilerek büyük bir fark yaratmış ve bu başarısıyla Tween, Damat, Hatemoğlu, Mango, Polo ve Marks & Spencer gibi ulusal ve uluslararası markalarla da çalışmıştır.

Bu karizmatik ve çok yönlü genç adam, kariyeri boyunca büyük başarı elde etmiştir.

Engin Altan Düzyatan

Doğum Tarihi: 26 Temmuz 1979

Uyruk: Türk

Meslek: Oyuncu, yapımcı, TV sunucusu

Aktif Yıllar: 1997 – günümüz

Engin Altan Düzyatan, 26 Temmuz 1979 tarihinde Türkiye’nin İzmir şehrinde doğmuş çok popüler bir Türk aktör, yapımcı ve TV sunucusudur.

Diriliş: Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey rolünü oynadıktan sonra uluslararası çapta büyük bir üne kavuşmuştur. 2016 yılında Yılın Erkek Dizi Oyuncusu kategorisinde Magazinci Internet Medyası ödülünü kazanmıştır.

Aynı yıl içinde Makinistanbul Medya, Sanat ve Spor Ödülleri’nde En İyi Dizi Oyuncusu ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Oyuncusu ödüllerini elde etmiştir.

Düzyatan ayrıca 2019 yılında, Distinctive International Arab Festival Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Oyuncu olarak uluslararası bir ödül de kazanmıştır.

Çağatay Ulusoy

Doğum Tarihi: 23 Eylül 1990

Uyruk: Türk

Meslek: Oyuncu, model

Aktif Yıllar: 2009 – günümüz

Çağatay Ulusoy, 23 Eylül 1990 tarihinde İstanbul, Türkiye’de doğdu.

Karizmatik oyuncu 2010 yılında Türkiye’nin En İyi Modeli ve Yılın En İyi Modeli seçildi. 2011 yılında, ışıltılı bir kariyerin ilk adımını atan Çağatay, Adını Feriha Koydum dizisiyle izleyicilerin gönlünde taht kurdu. 2018 yılında ise, Türkiye’nin ilk Netflix dizisi olan Hakan: Muhafız da başrol oynayarak büyük bir çıkış yakalamıştı.

Çağatay’ın büyüleyici kişiliği ve sahip olduğu olağanüstü oyunculuk yetenekleri onu zirveye taşıdı. Altın Kelebek Ödülü, GQ Türkiye Yılın Erkeği, Elle Stil Ödülleri ve GQ Orta Doğu Yılın Televizyon Yıldızı gibi birbirinden önemli ödüllerin de sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir