SEO ve Google analitiği

 SEO ve Google analitiği

SEO ve Google analitiği

Günümüz SEO sistemi, stratejilerinize bazı anahtar kelime öbeklerini vurmanın çok ötesindedir – bunların arama motorları aracılığıyla web sitenizin ilk sayfa listeleme avantajlarını elde etmesi için hızlı bir şekilde dizine eklenmesi ve sıralanması umarız.

analitik-dk

Herhangi bir web sitesini ‘yukarı veya aşağı’ sıralamaya gelince , Google analitiğinden kaynaklanan istatistiklerin aslında en önemli faktörlerden biri olduğunu vurgulamak istiyoruz .

SEO kampanyanız için Google Analytics kullanmanın akıllıca bir karar olmasının temel nedenleri aşağıdadır :

  1. Öncelikle, Google Analytics’in size ücretsiz bir araç olarak geldiğini ve potansiyel müşterilerin veya ziyaretçilerin web sitenizle etkileşim kurma biçimleriyle ilgili verileri/bilgileri izlemede yardımcı olmak için kullanıldığını anlayın.

 

  1. Bir SEO kampanyası uygularken, başarılı bir kampanya yaşayabilmeniz için hedeflenen anahtar kelimelerinizin genel performansını takip etmede Google Analytics kullanmanız önemlidir. Doğru kullanıldığında, belirlenen anahtar kelimelerin her birinin sitenize ne kadar trafik çektiğini belirleyebilirsiniz. Google Analytics’i kullanmak, sitenizi ziyaret eden ziyaretçiler hakkında muhtemelen hiç bilmediğiniz bir istatistik dünyasını size gösterecektir.

 

  1. Ardından, ilk optimizasyon kampanyası sırasında, potansiyel müşterilerinizin web sitenizi bulmak için başka hangi anahtar kelimeleri anahtarladığını bulmanıza yardımcı olacaktır. Ziyaretçilerinizin en çok hangi sayfaları veya bağlantıları tıkladığını sınıflandırmanıza yardımcı olacaktır. Optimizasyon kampanyanızın trafiği kesin sayfalara yönlendirip yönlendirmediğini öğrenebileceksiniz. Daha sonra analitik sonucunuzu yeni veya geri dönen potansiyel müşteriler, coğrafya ve yönlendirme bağlantılarıyla bölümlere ayırabilirsiniz.

 

  1. Bu, sitenize gelen ziyaretçi sayısını ve geri dönen ziyaretçi sayısını izlemenize yardımcı olurken, sitenizde ziyaretçi başına ne kadar zaman harcandığını tamamen gösterir.

 

  1. Bu metrikleri toplayabilmek, site ziyaretçinizin hemen çıkma oranını anlamanıza da yardımcı olacaktır – bu, ziyaretçilerin site sayfalarınızı neden bu kadar uzun süre sitede kaldıklarına karşı neden hızlı bir şekilde terk ettiğini bilmektir.

 

Örneğin bir SEO içerik yazarı olarak, sitenize daha iyi ince ayar yapabilir ve sitenizde veya blog sayfanızda iyi dönüşüm sağlamayan yeni bir metin yazarlığı taslağı hazırlayabilirsiniz. Ve sonunda, bu size daha kaliteli trafik sağlayacak ve bu nedenle yakın gelecekte size daha fazla müşteri veya okuyucu kazandıracaktır.

Bu nedenle, kitlenizi büyütmek istiyorsanız, bundan böyle SEO kampanyalarınız için Google Analytics’i kullanın ve yaptığınız için mutlu olacaksınız!

SEO ve Google analitiği yazısı kaynak

SEO ve Google analitiği önerilen yazılar

SEO ve Google analitiği Google Arama

google analytics seo keywords
seo google analytics
yoast seo add google analytics code
seo google analytics training
google analytics yoast seo
seo google analytics course
seo google analytics report
wordpress seo google analytics
yoast seo google analytics tracking code
all in one seo pack google analytics
google analytics seo report
how to improve seo with google analytics
how to use google analytics for seo
seo google analytic
seo google analytics dashboard
seo sem google analytics
seo traffic google analytics
using google analytics for seo
yoast seo google analytics
yoast seo google analytics code
add google analytics code to yoast seo

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın