Ruhun Duymaz Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Ruhun Duymaz

Konusu;

Başarılı bir ajan olan Onur Karasu (Şükrü Özyıldız) aylardır peşinde olduğu elmas kaçakçısı Civan Koral (Tuğrul Tülek)’i yakalamak üzere peşindedir. Bu operasyon için Civan’ın kardeşi Hilal (Aslı Sümen)’i kendine aşık etmiş ve onunla mesafeli bir ilişki yürütmektedir. Planı tıkır tıkır ilerlemektedir. Ta ki hiç tanımadığı Ece (Burcu Özberk) adında bir kadın hayatına girene kadar. Hilal’in Londra’dan gelen arkadaşı Ece, tanışır tanışmaz Onur’un bir işler karıştırdığından şüphelenmeye başlar. Ece, Onur’un operasyonuna bomba gibi düşer ve her şeyi altüst eder.

Oyuncular ;

Ece Çetinel (Burcu Özberk)

Burcu Özberk 11 Aralık 1989 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu olan Burcu Özberk, ilk ekran deneyimini 2013 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde yaşamış, bu dizide Huricihan Sultan karakterini canlandırmıştır. Burcu Özberk için Güneşin Kızları dizisindeki Nazlı Yılmaz karakteri kariyerinde dönüm noktası olmuştur.

Onur Karasu (Şükrü Özyıldız)

Şükrü Özyıldız, 18 Şubat 1988 tarihinde, İzmir’de dünyaya geldi. Annesi Rum, babası ise Karadenizli’dir. Kendisinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp, İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek, Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumaya başlamış daha sonra da Erasmus programıyla Portekiz’e gitmiştir. Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına merakı olan Özyıldız, Portekiz’de kafes dövüşlerine katılmıştır. Daha sonra Kafes dövüşlerini bıraktığını açıklayan Şükrü Özyıldız; hiperaktifliğini dizi setlerinde bastırdığını söylemiştir. Yurtdışında oyunculukla ilgili bir workshopa katılan genç oyuncu bunun ardından oyunculuğu çok sevdiğine karar verip Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir. Birçok tiyatro oyununda , reklamlarda ve dizilerde rol alan oyuncu ekranlarda ilk olarak 2011 Yılında “Derin Sular” adlı dizide görülmüştür.

Hilal Koral (Aslı Sümen)

Aslı Sümen, 11 Şubat 1993’te Mersin’de doğdu. Üniversiteye kadar Mersin’de eğitim aldı. Üniversite’yi Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladı. Üniversite öğrencisiyken Eşli Danslar Topluluğu’nda yarıştı. Aynı zamanda mankenlik ve modellik de yaptı. 2017 yılında Miss World- Miss Turkey yarışmasına katıldı ve ikinci seçildi. Birincilik elde eden Itır Esen’in tacı darbe girişimine yönelik yaptığı bir paylaşım sebebi ile jüri tarafından geri alındı ve böylece Aslı Sümen 2017 güzeli seçildi. Yarışmadaki birinciliği hayatının dönüm noktası oldu, bu süreçten sona profesyonel dansçılık, mankenlik ve modellik yapmaya başladı. Bunlara ek olarak oyunculuk eğitimi de aldı. Beduk- We Dance videosu ile ilk kez ekranlarda yer aldı.2021 yılında yayınlanan Baht Oyunu dizisi de ilk dizi projesi.

Civan Koral (Tuğruk Tülek)

26 Eylül 1976 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. Yüksek öğretim eğitimini Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezun olduğu yıl Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Tiyatrosu’nda sahne almaya başlamış ve bu alanda kendisini geliştirmek için 2002 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne başladı. Eğitim sürecinde değişim öğrencisi olarak yurt dışına giden Tuğrul Tülek, Varşova Polonya’da Akademia Teatralna im Aleksandra Zalwerowicza oyunculuk okulunda eğitim almıştır. 2007 ve 2008 yıllarında Tiyatro DOT’ta sahnelenen ‘Kürklü Merkür’ adlı oyunca Naz rolü ile seyirci karşısına çıkan başarılı oyuncu, buradaki performansı ile 12. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘Efes Pilsen Gençlik Özel Ödülü’ne layık görüldü. 2015 yılında ‘İki Kişilik Yaz’ isimli oyunla da kendinden söz ettiren Tuğrul Tülek, bu oyunla da 19. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü almıştır. Aynı yıl içerisinde ayrıca Tiyatro Eleştirmenliği tarafından da ‘Yılın Erkek Oyuncusu’ seçildi. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra Öksüzler, Yüksek, Özel Kadınlar Listesi, Nereye Gitti Bütün Çiçekler gibi oyunlarda da yönetmenlik görevi üstlenen yakışıklı oyuncu, kameralar karşısına ise ilk kez 2008 yılında yayınlanan ‘Karamel’ adlı dizideki Buğra karakteri ile geçti. Usta oyuncu sonrasında Sınıf, Mükemmel Çift, Keşanlı Ali Destanı, Behzat Ç.: Ankara Yanıyor, Vatanım Sensin, Bu Son Olsun, Avlu gibi pek çok yapımda da yer almıştır.

Melek (Ilgaz Kaya)

Tiyatro, reklam,  sinema ve dizi film oyuncusu. 1997, İstanbul doğumlu. Boy 172 cm. Vefa Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. Tiyatroya küçük yaşlarda iken ilgi duyarak, ailesinin teşvikiyle ortaokul döneminde, İstanbul Gösteri Sanatları Merkezinde oyunculuk dersleri aldı. Ilgaz Kaya, tiyatro çalışmaları yanı sıra 2012 yılından itibaren film ve dizilerde de oynamaya başladı. 2018 yılında rol almış olduğu İstanbullu Gelin dizisinde Esma karakterinin gençliğini canlandırması ile tanındı.2019’da Hekimoğlu, 2020’de Bir Annenin Günahı, 2022’de Kardeşlerim gibi çeşitli dizilerde ve reklam filmlerinde rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir. İleri seviyede İngilizce bilmektedir.

Melih (Burak Acar)

Tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu. 10 Nisan 1990, İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunudur. Oda Sahne’de tiyatro oyunculuğunu sürdüren Burak Acar, tiyatro çalışmaları yanı sıra 2022 yılından itibaren Aldatmak, Ruhun Duymaz gibi dizilerde rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Ali (Kadir Polatçı)

Sinema ve dizi film oyuncusudur. 30 Eylül 1988 tarihinde İstanbul Bahçelievler’de doğdu. Aslen Sivaslıdır. Boy 190 cm, Kilo 80 kg. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi Yüksekokulu mezunudur. Genç yaşlarda sporla ilgilenen kadir Polatçı,  Bahçelievlerspor kulübünde spora başlamış, ardından Beşiktaş’a transfer olmuştur. O dönemde amcasının oğlu, Aydın Polatçı’nın güreşte Olimpiyat Şampiyonu olması ile güreşçi olmaya karar vermiştir. Futbolu hemen bırakmış ve babasının da desteği ile güreşe başlamış, 3 ay sonra İstanbul şampiyonluğu yaşamıştır. Ardından 8 kez İstanbul, 3 kez de Türkiye şampiyonluğu yaşamıştır. Ayrıca Uluslararası Zafer turnuvalarında şampiyonluklar kazanmıştır.

Ayla (Ülkü Duru)

Tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu, yönetmen yardımcısı. 14 Nisan 1957, İstanbul doğumlu. Saint Pulchery ve Notre Dame de Sion mezunu. İştar Gökseven ile evlidir. Beş yaşındayken, Belediye Konservatuarı Bale bölümüne başladı. Sonrasında, okuluna devam etmekteyken konservatuarın tiyatro bölümünü bitirdi. 1998 yılında sert bir öğretmeni oynadığı Miss Margarida Yöntemi oyunu sırasında bir seyircinin kendisine tokat atması, çeşitli tartışmalara yol açtı. İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Yangın Duası, Kır ve Vahşet Tanrısı oyunlarında oynamıştır. İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncusu olan Ülkü Duru, tiyatro çalışmaları yanı sıra 1971 yılından itibaren çeşitli film ve dizilerde yer aldı.  Özellikle Eşkıya filmi ve Aliye dizisindeki Nusret karakteriyle tanınır. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Handan Koral (Zuhal Gencer)

Zuhal Gencer Erkaya 1961 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ekran severler aracılığıyla Şaşıfelek Çıkmazı dizisinde canlandırmış olduğu İnci kişiliği ile tanınmaktadır. Tiyatro Eğitimi alan başaralı oyuncu 5 yıl Taner Barlas Mim Tiyatrosu ekibinde yer almış bunun bunun yanında kuruluşundada bulunmuştur. Ardından Gülriz Sururi Tiyatrosu, Yeditepe Oyuncuları ve tiyatro Stüdyosunda görev yapmış Kocaeli Şehir Tiyatrosu kurucularındandır. Günümüzde Kocaeli Şehir Tiyatro ile çalışmalarını sürdüren Zuhal Gencer şimdiye kadar Gecenin Öteki Yüzü, Devlerin Ölümü, Issızlığın Ortasında, Babam Askerde, Yersiz Yurtsuz, Limon Ağacı, Güldünya, Uçurum, Sevdaluk, Hamının Çiftliği, Ulak, Sinekli Bakkal, Kabuslar Evi Tanıdık Yabancı, Anne, Bir Nefes Yeter, Tamammıyız gibi birden çok sinema ve dizide rol almıştır. 2018 senesinde ise Kanal D ekranlarında yayına giren Gülizar dizisinde Candan kişiliğini canlandırmıştır. 2019 senesinde ise ATV ekranlarında yayına giren Canevim dizisinin oyuncu kadrosuna Günnur kişiliği ile dahil olmuştur. Zuhal Gencer evlidir ve bu evliliğinden bir oğlu mevcuttur.

Müfit (Şehsuvar Aktaş)

Oyuncu, Eğitimci, Senarist, Dramaturg, Çevirmen  / Maske ve Kukla Tasarımcısı.1964, Ankara doğumlu olan Şehsuvar Aktaş, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu. 1987 yılında okulu bitirdikten sonra aynı bölümde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Yüze aşkın tiyatro oyununda hem rol almış hem de yönetmenlik yapmıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda iki yıl araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2000 yılından bu yana çalışmalarını kurucularından olduğu tiyatrotem çatısı altında sürdürmektedir. Şehsuvar Aktaş, tiyatro çalışmaları yanı sıra 1988 yılından itibaren Kocamın Ailesi, Avrupa Avrupa, Benim Annem Bir Melek, Hırçın Kız, Bıçak Sırtı, İlk Aşkım, En Son Babalar Duyar, Haziran Gecesi, Arapsaçı, İstasyondaki Pastahane ve Kavak Yelleri gibi birçok film ve dizide rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Elif (Sena Kalıp)

Sena Kalıp 2000 yılında dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. Sosyal medyada aktif olarak paylaşımlarda bulunan Sena Kalıp, aynı zamanda fenomendir 2023 yılında ise “Ruhun Duymaz” isimli diziyle oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Dizide Civan karakterinin kardeşi Elif karakterine hayat vermiştir. Dizinin oyuncuları arasında ise Burcu Özberk, Şükrü Özyıldız, Aslı Sümen, Tuğrul Tülek, Şehsuvar Aktaş, Mert Öner, Gamze Doğanoğlu, Kadir Polatçı, Burak Acar, Ülkü Duru, Zuhal Gencer ve Ilgaz Kaya gibi isimler yer almaktadır. Oyunculuk çalışmalarını ise İcon Talent ajansı ile sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir