Rakuten Koboda E Kitap Yayınlayarak Pasif Gelir Elde Etme Hakkında

By , in E Kitap Elektronik Kitap on .
Paylaşmak ister misiniz?

Rakuten Kobo ve E Kitap Yayınlayarak Pasif Gelir Elde Etme Hakkında

Rakuten kobo e kitap yayınlamadan önce, bilmeniz gereken bazı şeyler var. Şimdi, bunlardan sizlere bahsedeceğim. Böylelikle, e kitap satmaya başlamadan önce, bu detaylar hakkında bilgi sahibi olacak, Rakuten Koba’da Kitap yayınlandıktan sonra herhangi bir sürpriz ile karşılaşmayacaksınız. Hadi o zaman Rakuten Kobo da, kitap satmaya başlamadan önce neleri bilmeniz gerekiyor bunlara bir göz atalım.

Rakuten Kobo Çok Geniş Distribütör Ağına Sahip

Rakuten kobo e kitap satmaya başladığınızda, Aslında birçok farklı platformda da e kitap satmaya başlamış olacaksınız. Çünkü, Rakuten Kobo çok geniş bir distribütör, yani dağıtım ağına sahip. Siz rakuten kobo’da bir kere kitap yayınladığınız da, Kobo diğer distribütör ağlarına da dağıtacak. Böylelikle, kitaplarınız ondan fazla platformda yayınlanmış olacak. Rakuten kobo distribütörlerinin içinde, ülkemizde oldukça popüler olan D&R ve İdefix gibi kullanıcı sayısı çok fazla olan platformlarda mevcut. Böylelikle sizin Kitaplarınızı Görünürlüğü daha da artmış olacak, ve eğer bunu iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz daha fazla satış rakamlarına da ulaşabileceksiniz. Rakuten kobo’nun bizler için en iyi avantajı belkide budur.

Rakuten Kobo Komisyon Oranı

Rakuten kobo’da e Kitaplarınızı sattığında, Çok değişken bir komisyon oranı alacaksınız. Bu sizin kitabınızın Fiyatına göre değişecektir. Bu komisyon oranı %30 ila %70 arasında. Ama biz yazarlar olarak kitaplarımızdan olabildiğince yüksek komisyon oranını almak istiyoruz. Bu yüzden rakuten kobo’nun bu komisyon oranlarını neye göre belirlediğini iyice öğrenmek, bunların neticesinde kitabınızı bu kurallara uygun bir şekilde yayınlayarak, %70 komisyon almanız sizin için iyi olacaktır.

Aksi takdirde, bilinçsiz olarak yayınlayacağız kitaplarınız, çok büyük satış rakamlarına ulaşsa bile, düşük komisyon oranı alacağınız için sizin kitaplarımızdan elde ettiğiniz karda daha az olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için, rakuten kobo politikalarını iyice öğrenip bunlara göre kitap yayınlamalısınız. Bütün kitaplarımızdan, yüzde yetmiş komisyon almanız sizler için çok daha iyi olacaktır.

Rakuten Kobo’da E kitap Yayınlamak Kolay Para Kazanma Yolu Değil

Kitap yayınladığımız diğer platformlarda da olduğu gibi, Rakuten Kobo’da Kolay para kazanmak için e-kitap yayınlanamaz. Ticaretin diğer dallarında da olmadığı gibi, e-kitap İşinde de Kolay para kazanmak diye bir şey yoktur. Öncelikle kitaplarınızdan Sürdürülebilir bir şekilde güzel paralar kazanmak istiyorsanız; İlk olarak güzel bir kitap yazmanız, insanlara değer katmanız, insanların devamını da Okumak isteyebileceği bir kitap üretmeniz gerekmekte.

Aksi takdirde, Hiç kimsenin sevmediği, insanlara hiç bir değer katmayan bir kitap yazmışsanız; Bu kitabınız bir süre sonra hiç satış almaya başlayacaktır. Çünkü, insanlar kitabınıza sürekli olumsuz yorum verecek ve olumsuz yorumlar neticesinde, rakuten kobo kitabınızı platformda daha arka sıralara atacaktır. Bunun sonucu olarak da kitaplarınız daha az görüneceği için, kitaplarımızdan hiç satış alamamaya başlayacaksınız. Yani sonuç olarak; Eğer kitaplarınızla para kazanmak istiyorsanız, kitaplarınızla ömür boyu para kazanmak istiyorsanız, Öncelikle insanların seve seve okuyacağı bir kitap yazmanız gerekiyor.

Sadece güzel bir kitap kapağı hazırlayarak, güzel bir tanıtım yazısı yazarak başlarda birkaç ay güzel satış rakamları elde edebilirsiniz. Ama dediğim gibi alacağınız olumsuz yorumlar neticesinde kitabınız satmaya başlayacaktır.

Teknik Detaylar 

Diğer Platformlarda da olduğu gibi, Rakuten Kobo da e kitap satmaya başlamadan önce bilmeniz gereken bazı teknik detaylar var. Eğer, bu teknik detayları öğrenmeden, bilinçsiz bir şekilde e kitap yayınlamaya çalışırsanız, ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz ortaya çıkacaktır. Çünkü, kobo sizin bu yaptığınız aslında masumane olan eylemleri birer spam hamle olarak algılayabilir, ve sizin hesabınız kapatabilir. Bu yüzden Kobo’nun hangi davranışları spam olarak algıladığını öğrenmeli ve bilinçli bir şekilde Kitaplarınızı yayınlamalısınız.

Tüm bu teknik detayları öğrenebilmeniz için de bizim eğitimimiz hizmetinizde, online Udemy eğitimimize katılarak, Rakuten Kobo, Amazon ve Google Play kitaplar gibi platformlarda nasıl e-kitap satabileceğinizi öğrenebilir ve Kitaplarınızı hemen yayınlamaya başlayabilirsiniz

Rakuten Kobo ve E Kitap Yayınlayarak Pasif Gelir Elde Etme Hakkında yazısı Kaynak