Misyon Odaklı Modernizasyon: Ajanslar Vatandaş Hizmetlerini Nasıl Dijitalleştiriyor?

By , in Blog Dijital Dönüşüm on . Tagged width:
Paylaşmak ister misiniz?

Misyon Odaklı Modernizasyon Ajanslar Vatandaş Hizmetlerini Nasıl Dijitalleştiriyor?

Dijital Hükümete Doğru Pandemiye Dayalı Bir Hareket 

COVID-19 krizi, kurucuları, işletmeleri ve benzer şekilde devlet kurumları için bir dizi zorluk yaratsa da, BT modernizasyonu için bir katalizör olmuştur.

Salesforce’tan Casey Coleman, ajansların bu ivmeyi salgının ötesinde nasıl sürdürebileceğini açıklıyor.

Coleman, COVID-19 krizi kurucuları, işletmeler ve hükümetler için bir dizi zorluk yaratsa da, bulut ve BT altyapısını modernize etme çabalarını hızlandırdığını söylüyor.

Bir kısmı, artık ihtiyaç duyulmayan eski bir dönemin parçası olan politikalarla, vatandaşların yardım almak veya işsizlik sigortasına başvurmak için gelip fiziksel olarak kaydolması gibi şeylerle ilgili. Hastalar, misyonlarını çevrimiçi ortama taşımak ve etkileşimin kilit kanalı olarak dijitali ilk sıraya koymak için hızla dönebilen tele-sağlık [veya] kurumlarından yararlanabiliyor. Uzun süredir ihtiyaç duyulan değişimi ve modernizasyonu sağlamak için krizi kullanan ajansların örnekleri var, “diyor Coleman. Gerçekten ilham verici.

Bu değişikliklerin elbette pandeminin ötesinde kalıcı etkileri olacaktır. Coleman, bir dizi ajansın vatandaşlık deneyimini iyileştirmek için kendi başlarına yaptığını gördü. Örneğin New Mexico’yu ele alalım. Küçük ve büyük işletmeler salgının ekonomik etkisini hissettikçe eyaletin işsizlik iddiaları% 600 arttı. Aynı dönemde, eyaletteki çağrı merkezi temsilcilerinden evlerinde kalmaları istendi, bu da soru ve taleplerin yoğunluğuna yanıt verecek daha az personel olduğu anlamına geliyordu.

Coleman, “Birbirlerine karşı çalışan mükemmel bir talep ve arz fırtınasıydı” dedi.

Küçük Başlayın Ama Büyük Düşünün 

Dijital hükümete doğru ilerlemenin önemini anlamak bir şeydir; aslında bunu gerçekleştirmek başka bir şey. Coleman, bu sürecin özellikle kamu sektöründe büyük bir girişim olduğunu biliyor.

“Devlette değişiklik zor ve zaman alıcıdır ve bunun bir kısmı hükümetin yaptığı karmaşık işlerle ilgilidir” diyor. “Bu, halkın ihtiyaçlarını karşılamada gerçekten ön planda. Yapacakları gerçekten önemli işleri var ve modernizasyonun dikkatlice yapılması gerekiyor. ”

Hükümet liderlerine bazı küçük kazançlarla başlamalarını ve daha sonra bunları geliştirmelerini tavsiye ediyor.

Dahası, teknoloji ve süreçler başarı için önemli bileşenler iken, devlet kurumlarının da bu değişiklikleri destekleyebilecek personele ihtiyacı var.

Misyon Odaklı Modernizasyon yazısı ile beraber https://www.ekaynaklar.com/category/egitim-dosyalari/adresindeki yazılarımıza da göz atabilirsiniz.