Maviye Sürgün Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Uğradığı soruşturma sonrasında geçici süre açığa alınan başarılı SAT komandosu Ali (Caner Cindoruk), eşi Ayda’nın talihsiz ve ölümcül hastalık haberi ile çocuklarını ve eşini de yanına alarak; Çamlıkıyı’da butik otel işleten kayınpederi Salih’in (Hakan Salınmış) yanına taşınır. Taşınmadan kısa bir süre sonra Ayda’nın vefatı ile tüm aile derin bir yasa boğulur.Henüz acıları çok tazeyken bir gece denize açılan Ali, ufukta sürüklenen bir botu fark eder ve fırtınaya aldırmadan içindeki kadını kurtarır. Kurtardığı gizemli kadının adı Defne’dir (Damla Sönmez). Ali, yaşadığı kaza ile geçici hafıza kaybına uğrayan ve başına gelenleri hatırlamayan Defne’yi ‘Tanrı Misafiri’ olarak otele getirir. Parça parça hafızası yerine gelen Defne gerçek anlamda bir dolandırıcıdır.Geçmişinde bıraktığını sandığı Ozan (Serkan Altunorak) ile hiç beklenmedik bir şekilde bu kasabada burun buruna gelen Defne’nin kendi için bir çıkış̧ yolu aramaktan başka bir seçeneği yoktur. Bir zamanlar sadece karaya vuran dalgaların seslerinin yükseldiği Çamlıkıyı’da; Ali, Defne ve Ozan üçgeninde; çevredeki herkesi de içine alarak sürükleyecek, geri dönüşü olmayan hareketli günlerin ve tutkulu aşkların yaşanması, sırların ve aile ilişkilerinin ortalığa dökülmesi artık kaçınılmazdır.

OYUNCULAR

Caner CİNDORUK- Ali

Oyuncu

Doğum tarihi 17 Nisan 1980 (Adana)

Yaş 43

17 Nisan 1980, Adana doğumlu Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Caner Cindoruk’un iki kardeşi de oyuncu ve babası da öykü kitaplarıydı. Ailesinin de etkisiyle tiyatroya yönelen sanatçının çocukluk yılları kuliste geçti. Ortaokulda, lisede, üniversitede sergilenen oyunlarda hep sahnede olan sanatçının ilk profesyonel rolüyse ’Fehim Paşa Konağı’ndaki ’Yusuf’tu. 1997 yılında Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu ile beraber ilk profesyonel tiyatro oyununa çıktı. 10 yıl boyunca Seyhan Belediye ve Adana Şehir Tiyatro’larında oyuncu olarak görev aldı.

2006 yılında, Beynelminel filmi ile birlikte sinema kariyerine başladı. 2007 yılında, ‘Kara Güneş’ adlı diziyle birlikte televizyon dizilerinde görülmeye başlayan Cindoruk, 2008 yılında Geç Gelen Bahar ve Yaprak Dökümü dizilerinde rol aldı. Caner Cindoruk, 2009 yazında başlayan ve Orhan Kemal’in aynı adı taşıyan unutulmaz eserinden uyarlanan Hanımın Çiftliği adlı dizide Kemal rolünü canlandırdı. 

2012 yılında yönetmen Bahman Gobadi’nin “Gergedan Mevsimi” filminde Yılmaz Erdoğan ve Monica Bellucci’yle oynayan sanatçı, 2013 yılında Uğur Yücel, Gökçe Bahadır gibi ünlü isimlerle ‘Aramızda Kalsın’ adlı dizisinde başrol oynadı. 2014 yılında yönetmenliğini Nesli Çölgeçen’in yaptığı “Çalsın Sazlar” adlı sinema filminde başrolleri Belçim Bilgin ve Engin Hepileri ile birlikte paylaşan Cindoruk, 2015 yılında Iraklı yönetmen Hiner Saleem’in çektiği “Dar Elbise” filminde boy gösterdi.

2016 yılında yönetmenliğini Zeki Demirkubuz’un yaptığı “Kor” adlı sinema filminde başrollerden birini üstlenen oyuncu İstanbul Sokakları adlı dizi ile sevenleriyle buluşmaya devam ediyor.

Damla SÖNMEZ-Defne

Oyuncu

Doğum tarihi 3 Mayıs 1987 (İstanbul)

Yaş 36

Damla Sönmez, 3 Mayıs 1987 doğumlu , Türk oyuncu. 2009 yılında Bornova Bornova filmiyle 46. Altın Portakal Film Festivalinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.
St. Joseph Lisesi’ni bitirdikten sonra Fransa’da Paris Sorbonne Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi alan oyuncu , Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı 2 yıl keman 1 yıl piyano dalında öğrenim gördü. Ardından Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne devam eden ödüllü oyuncu 2014 yılında “Güllerin Savaşı” adlı dizide Canan Ergüder ve Barış Kılıç ile başrolü üstlendi.

Serkan ALTINORAK- Ozan

Oyuncu

Doğum tarihi 24 Aralık 1976 (Ankara)

Yaş 46

24 Aralık 1976’da Ankara’da dünyaya gelen Serkan Altunorak, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden derece ile mezun olmuştur. Oyunculuğa 1999’da Ayrılsak da Beraberiz dizisi ile başlamıştır. O zamandan beri Kara Duvak (2007), Benim ve Roz’un Sonbaharı (2009), Şüphe (2011), Muhteşem Yüzyıl (2011-2014) gibi birçok film ve dizide rol almıştır. Altunorak, Muhteşem Yüzyıl’daki rolüyle En İyi Drama Dizisi Erkek Oyuncu dalında Altın Kelebek Ödülü’ne layık görülmüştür. Yeni nesil oyuncular arasında popülaritesini koruyan Altunorak’ın yer aldığı başlıca yapımlar arasında Ayrılsak da Beraberiz (1999) ve Kara Duvak’ın yanı sıra (2007), Melekler Korusun (2009), Sınıf (2008), Muhteşem Yüzyıl (2011-2014), Cebimdeki Yabancı (2018), Sana Söz (2021), Evlilik Hakkında Her Şey (2022), Uysallar (2022) ve Zeytin Ağacı (2022) sayılabilir.

Bülent ŞAKRAK

Oyuncu

Bülent Şakrak, 26 Ağustos 1977’de İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. 1996 yılında Kartal Sanat İşliği Tiyatrosu’nda gençlik ve çocuk oyunlarıyla tiyatroya adım attı. Daha sonra Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda ve Yayla Sanat Merkezi Tiyatrosu çatısı altında sahneye çıktı. 2004 yılından itibaren Kent Oyuncuları kadrosunda yer aldı ve burada sahnelenen son dönem oyunlardan olan Ölümüne, 39 Basamak, Kumarbazın Seçimi, Inishmore’lu Yüzbaşı gibi eserlerde rol aldı. Şakrak ayrıca televizyon programlarında sunuculuk ve çeşitli filmlerde dublaj sanatçılığı da yapmaktadır. 1998 yılından itibaren tiyatro oyunlarında rol alırken; 1995 yılından itibaren Bizim Aile, Pembe Patikler, Arka Sokaklar, Kurtlar Vadisi Pusu gibi dizilerde ve Halk Çocuğu, Süper Ajan K9, Kutsal Damacana 2: İtmen, Eyvah Eyvah, 72. Koğuş (2010), İksir: Dedemin Sırrı, Yapışık Kardeşler gibi sinema filmlerinde de yer aldı. En son Maviye Sürgün (2023) adlı tv yapımında seyirci karşısına çıkan Şakrak, yakın zamanda yönetmenliğini Erkan Kolçak Köstendil’in üstlendiği ve senaryosunu kendisinin yazdığı Tamirhane (2022) adlı film ile yeniden kamera önüne geçti.

Ayça ERTURAN

Oyuncu

1 Ağustos 1983 tarihinde İstanbul’da doğan Ayça Erturan, Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünden mezundur. Üniversitede okurken aynı zamanda Pera Güzel Sanatlar’da oyunculuk eğitimi aldı. BKM adıyla bilinen Beşiktaş Kültür Merkezi topluluğunun bir üyesi olan Ayça Erturan, birçok televizyon dizisinde, tiyatro oyununda ve reklam filminde rol almıştır.İlk sinema deneyimini, Çok Film Hareketler Bunlar filmiyle yaşamıştır. 2015 yılında Faik Ergin, Oya Aydoğan, Selahattin Taşdöğen ve Eylük Öztürk gibi tanınmış oyuncuların rol aldığı Aşk Nerede adlı sinema filminde oynayan Ayça Erturan, aynı yıl Evli ve Öfkeli adlı dizide Ebru Cündübeyoğlu, Sarp Akkaya, Serkan Altunorak, Birce Akalay ve Yıldız Çağrı Atiksoy gibi ünlü isimlerle birlikte rol almıştır. Ayça Erturan, 31 Ağustos 2014 tarihinde Levent Kırca’nın oğlu Oğulcan Kırca ile evlenmiştir.Fox TV ekranlarında yayınlanan reyting rekortmeni Kadın adlı dizide Yeliz Ünsal karakterini canlandıran Ayça Erturan, 1.70 metre boyunda, 60 kilo ve Başak burcudur.

Ruhi SARI

Oyuncu

Doğum tarihi 18 Mayıs 1972 (Trabzon)

Yaş 51

18 Mayıs 1972’de Trabzon’da doğan Ruhi Sarı, Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Sanat hayatına Kartal Sanat Tiyatrosu’nda başlamıştır. Ruhi Sarı, 1995’te Sen de Gitme Triyandafilis filminde Rıfat rolüyle sinemaya adım atmıştır. Bu rolüyle birçok ödül kazanmıştır. Daha sonra Üçüncü Sayfa, Maruf, Kabadayı, Made in Europe gibi filmlerde oynamıştır. Ruhi Sarı, ayrıca Şaşıfelek Çıkmazı, Yedi Numara, Yeditepe İstanbul, Aşk Yakar, Bahar Dalları, Yerden Yüksek gibi dizilerde rol almıştır.Yakın zamanda ise 2020-2022 yılları arasında Kırmızı Oda dizisinde oynamış ayrıca : Kulüp (2022), Kusursuz Kiracı (2022) ve Mavi Sürgün (2023) adlı yapımlarda rol almıştır.

Gökşen ATEŞ

Oyuncu

Doğum Tarihi: 1984-04-04

1984 yılında dünyaya gelen Göksen Ateş İstanbul doğumludur. Göksen Ateş, Kuzey Güney…Gibi yapımlarda rol almıştır.

Hakan Salınmış

Oyuncu

Hakan Salınmış, 3 Nisan 1964 tarihinde Ankara‘da dünyaya gelmiştir.1981 yılında Altındağ Belediye Tiyatrosu’nda tiyatro eğitimine başlayan Salınmış, bir oto tamirleri sahibi olduğu tamircide, akşamları da tiyatro sahnesinde ustalığını konuşturmuştur. Oyuncu, 2001 – 2008 yılları arasında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu olarak görev yapmıştır.  Salınmış, 1993 yılında ekranlara gelen Ferhunde Hanımlar dizisinde Çaycı Mehmet karakteri ile hafızalara kazınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir