Laravel SEO Optimizasyonu

Paylaşmak ister misiniz?

Laravel SEO Optimizasyonu

Laravel.com, web uygulamaları geliştirmek için açık kaynaklı bir PHP web çerçevesidir.

Web projelerinin geliştirilmesinde kullanılan kimlik doğrulama, yönlendirme, oturumlar ve önbelleğe alma gibi genel görevleri kolaylaştıran etkileyici ve zarif bir sözdizimi.

Tüm iş ihtiyaçlarınız için çekici ancak amaca yönelik web siteleri oluşturmanıza yardımcı olun.

Amacı, uygulama işlevselliğinden ödün vermeden geliştirme sürecini herhangi bir geliştirici için memnuniyet verici hale getirmektir. Büyük ve sağlam uygulamalar için erişilebilir ve güçlü araçlar sağlar.

Hızlı geliştirme yetenekleri nedeniyle geliştiriciler arasında çok popüler. Büyük projeler için çok iyi bir platform. Daha iyi ve işlevsel web siteleri için çok güvenilir bir platform.

Laravel SEO Optimizasyonu – Bilmeniz Gerekenler?

Güvenliği güçlendirmek ve herhangi bir veri kaybı olmadan veritabanı geçişini hızlandırmak için yapılmış olup, bir web uygulaması oluşturma sürecinin tamamını çok daha kolay bir süreç haline getirir. Aşağıda belirtilen özelliklerin birkaç avantajına sahip olmak, Laravel’i en iyiler arasında en iyisi yapar.

 1. Kimlik doğrulama ve yetkilendirme sistemi oluşturma: Yetkisiz kullanıcıların güvenli/ücretli kaynaklara erişmesini önlemek gerekir. Laravel, uygulama kimlik doğrulamasını çok basit hale getirir.
 2. Posta hizmetleri entegrasyonu: tüm kullanıcılara e-posta yoluyla bildirim göndermek kolaydır. Ek olarak, SMS ve slack gibi çeşitli kanallar üzerinden bildirim göndermeyi de destekler.
 3. Web uygulamalarının daha hızlı oluşturulması için araç entegrasyonu, kullanıma hazır Memcached ve Redis gibi popüler önbellek arka uçlarını destekler. Laravel ile çoklu önbellek yapılandırması yapılandırmak bile mümkündür.
 4. En yaygın teknik güvenlik açıklarının düzeltilmesi: SQL enjeksiyonu, siteler arası istek sahteciliği vb. Laravel ile web uygulamanızı en ciddi güvenlik risklerine karşı koruyabilirsiniz.
 5. Konfigürasyon hatası ve istisna işleme: hataların bir yazılım uygulaması tarafından ele alınması, kullanıcı memnuniyeti ve kendi kullanılabilirliği üzerinde bir etkiye sahiptir. Her türlü veri girişi yapılırken karşılaşılan hataların kullanıcılara bildirilmesi ve bilgilendirilmesi çok önemlidir.Uygun hata işleme olmaksızın kullanıcı uygulamadan geçiş yapabilir ve uygulamadan uzaklaşabilir. Laravel ile hata ve istisna işleme, herhangi bir yeni proje için zaten yapılandırılmıştır.
 6. Test çalışmasının otomasyonu: Kullanıcı davranışını uyarmanın kolay yollarını sağlayan uygulamaların anlamlı şekilde test edilmesini sağlayan kullanışlı bir yardımcı yöntem. Çoğu durumda manuel teste kıyasla daha az zaman alıcı olduğundan, manuel teste göre daha kesindir.
 7. URL yönlendirme yapılandırması: Laravel URI ve bir kapatma yoluyla yolları tanımlamanın çok basit ve etkileyici bir yöntemi.
 8. İş mantığı kodunun ve sunum kodunun ayrılması: bir MVC çerçevesi olarak, HTML düzeni tasarımcılarının geliştiricilerle etkileşime girmeden bir web sayfasının görünümünü kolayca değiştirmesine yardımcı olan ayırma ile birlikte gelir.
 9. Mesaj kuyruğu sistem konfigürasyonu: Bir e-posta göndermek gibi zaman alıcı herhangi bir işlemi daha sonraya erteleyerek, web uygulamanıza gelen web isteklerini büyük ölçüde hızlandırır.
 10. Zamanlama görevleri yapılandırması ve yönetimi: Laravel komut zamanlayıcı, komut zamanlamasının akıcı ve ayrıntılı bir şekilde tanımlanmasını sağlar.

Laravel SEO Yardımcısı – Başlarken

Bir Laravel web sitesi için SEO nasıl yapılır konusuna başlamadan önce, bir geliştirici olarak aklınızda bulundurmanız gereken faktörlerin neler olduğunu görelim.

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir ve organik arama motoru sonuçlarıyla web sitenize trafik alma veya trafiği artırma sürecidir. Herhangi bir URL, dünya çapında web’de bulunmanızda önemli bir rol oynar. Google gibi çeşitli arama motorlarının web sitenizi değerlendirmek için kullandığı faktörlere bir göz atın.

 1. Web sitesi hızı – Yükleme süresi 2 saniyeden az olan hızlı bir web sitesi. Hiç kimse herhangi bir içeriğin yüklenmesi için sonsuza kadar beklemek istemez. Bir geliştirici olarak web uygulamanızı hız açısından test edin ve gerekirse optimize edin.
 2. Sosyal Medya İstatistikleri – Bir şeyi beğendiyseniz, kesinlikle her türlü sosyal medyada paylaşırsınız. Bu yüksek oranda paylaşılan içerik, arama motorları için bir onay damgası işlevi görür. Bu nedenle ziyaretçilerin kolayca içerik paylaşmasını sağlayan araçları web sitenize dahil etmeniz son derece faydalı olacaktır.
 3. Duyarlı Tasarım – Cep telefonları, masaüstü, tabletler vb. gibi tüm platformlarda düzgün görüntülendiğinden emin olun. Arama motorları söz konusu olduğunda kullanıcı deneyimi çok önemlidir. Mobil cihazlar günümüzde internetin önemli bir pazar payına sahiptir. Bu nedenle, her yerde uygun şekilde görüntülendiğinden emin olun.
 4. Anahtar Kelimeler – Milyonlarca dizine eklenmiş web sitesini sorgularken, herhangi bir arama motoru anahtar kelimeleri arayacaktır, dolayısıyla içerik yazarlarının anahtar kelimeleri yerleştirmek için kullanabilecekleri meta açıklama, başlık etiketleri vb. sağlar.
 5. Web sitesi URL’leri – Kelimelerin alt çizgiyle değil kısa çizgilerle ayrıldığı, anahtar kelime açısından zengin bir URL.

SEO ile web sitenizi dünyanın her yerinden milyonlarca potansiyel ziyaretçinin önüne getirebilirsiniz.

Daha üst sıraları hedefliyorsanız, yukarıda belirtilen teknikleri kullanmanız sizin için önemli hale gelir.

Küçük bir servis sağlayıcı veya dev bir servis sağlayıcı olarak bu yöntemleri kullanarak kesinlikle daha yüksek rütbe ve trafik hedefleyebilirsiniz.

Laravel SEO Optimizasyonu Kaynak

Önerilen Yazılar

Laravel SEO Optimizasyonu Google Arama

laravel vue seo
laravel multi user blogging platform with seo 2 projects
laravel seo
laravel seo tools
laravel seo url
laravel google seo link
laravel seo araçları  cms best seo
seo for laravel website