Kısmet Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Yapımcı: NTC Medya

      Yönetmen: Semih Bağcı

Senaryo: Mahinur Ergun & Yusuf Reha Alp

Konu: Mahallenin göz bebeği Avukat Doğan (Gelinoğlu) ile güzeller güzeli komşusu Melike’nin (Özacar) 5 yaşından beri nasıl olup da kavuşamadıklarının hikayesini konu alıyor. Kısmet Apartmanı’nda başlayan Doğan’ın aşkı, aileler arasındaki sosyal farklılıklar ve ikisinin de şahsına münhasır karakterleri nedeniyle bir türlü nihayete ermez. Dizide; Doğan ve Melike’nin kavuşup kavuşmayacağının hikayesinin yanı sıra, Kısmet Apartmanı sakinlerinin hikayeleri de izleyiciyle buluşacak.

OYUNCULARI

Cem GELİNOĞLU

Oyuncu

Cem Gelinoğlu, 20 Temmuz 1983 yılında Düzce’de doğdu. Sosyal medyada çektiği Vine’lar ile adını duyuran Cem Gelinoğlu, yönetmen ve yapımcı Faruk Aksoy’un desteği ile sinemaya komedi alanında hızlı bir giriş yaptı.

2015 ve 2016’da vizyona giren senaryosunu kendisinin yazdığı ve başrolde oynadığı, Ali Kundilli adlı komedi filmlerinde Zeynep Aktuğ, Sami Aksu, Ezgi Tombul, Emre Mutlu, Bilal Kaya, İcmal Aktuna ile rol alan Cem Gelinoğlu, son dönem komedi oyuncuları arasına girerek bir hayran kitlesi edindi.

2016 yılında Caner Özyurtlu’nun yönettiği Yok Artık 2 filminde Şahin IrmakZafer AlgözŞebnem Bozoklu, Onur Buldu ve Yağmur Tanrısevsin ile rol alan Cem Gelinoğlu, Aykut rolünü oynadı.

25 Ağustos 2017 tarihinde gösterime giren Şansımı Seveyim adlı komedi filminde başrolde Sabahattin karakterini canlandırdı.

Ünlü komedyen Cem Gelinoğlu, 2019 yılında aynı zamanda senaristi de olduğu Aykut Enişte filminde Melis Babadağ ile başrolü paylaştı.

Özge ÖZACAR

Oyuncu

Özge Özacar, 1995 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi’nde Gazetecilik bölümünde okuduktan sonra İstanbul Kültür Sanat Akademisi’nde oyunculuk dersleri aldı. Oyuncu koçları Merve Taşkan, Bahar Kerimoğlu, Harika Uygur, Megan Kampisi’den de dersler alan Özacar, Zeynep Günay Tan ve Hilal Saral gibi ünlü yönetmenlerle atölye çalışmalarına katıldı. Avea, Fibabank ve Coca Cola şirketi dahil olmak üzere birçok reklam filminde rol aldı.

İlk olarak 2015 yılında Star TV’de yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Müge karakterini canlandırdı. Birçok televizyon dizisinde rol alan güzel oyuncu internet platformu Puhu tv’de yayınlanan Seyyar adlı dizide Çiğdem karakterine, beIN CONNECT’te yayınlanan Hayaller ve Hayatlar dizisinde Mehveş karakterine ve senaryosunu komedyen Ata Demirer’in üstlendiği ve Disney+’ta yayınlanan Bursa Bülbülü filminde Arzu karakterine can vermiştir. İyi seviyede İngilizce ve Fransızca konuşabilmektedir.

Cenan ADIGÜZEL

Oyuncu

Cenan Adıgüzel 1 Temmuz 1994 tarihinde Kayseri’de dünyaya gelmiştir. İlkokulu İstanbul Beşiktaş’ta bitirdikten sonra liseyi Kayseri’de tamamladı. Marmara Üniversitesi’nde bir yıl okuduktan sonra okulu bırakıp Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nü kazandı ve aynı okuldan mezun oldu. Çok Güzel Hareketler 2 oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Lale MANSUR

Oyuncu

Lale Yurdatapan Mansur 1956 yılında İstanbul Erenköy’de dünyaya geldi. İlkokul çağlarında İstanbul Devlet Konservatuarı Bale bölümünde bale eğitimi almaya başladı. Lise eğitimi sırasında yarı zamanlı olarak konservatuara da devam etti. Öğrencilik yıllarında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde sahneye çıkmaya başlayan sanatçı 1976 yılında konservatuar eğitimini tamamladı.Daha sonra İstanbul Devlet Opera ve Balesinde baş balerin olarak görev aldı ve bu dönemde Carmen, Hürrem Sultan gibi oyunlarda rol aldı.

1980 yılındaki Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi temsil eden, sözleri ağabeyi Şanar Yurdatapan’ ait olan, Ajda Pekkan’ın seslendirdiği Petrol adlı şarkıda Ajda Pekkan’a vokal yaptı ve dans etti. Eşi Cem Mansur’un Oxford Şehir Orkestrası şefi olması sebebiyle İngiltere’ye taşındı ve dansı bırakıp oyunculuğa yöneldi. İstanbul’da bir dönem diksiyon eğitimi alan sanatçı Los Angeles’ta oyuncu koçu Eric Morris’ten oyunculuk eğitimi aldı.

Yönetmenliğini James Runcie’nin üstlendiği, Yaşar Kemal’in hayatını  konu alan ve BBC tarafından çekilen Childhood belgeseli ile oyunculuk kariyerine başladı; yine bu yıllarda “Düş Gezginleri” adlı filmde bir genelev çalışanını canlandırarak Antalya Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu dalında Altın Portakal ödülüne layık görüldü. Ayrıca “O da beni seviyor” adlı filmdeki canlandırdığı rolle 7. Sadri Alışık Ödüllerinde ve “Karşılaşma” adlı filmdeki rolüyle 15. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini almıştır.

Televizyon  dizilerinde de rol alan sanatçı Çatısız Kadınlar, Hatırla Sevgili gibi birçok dizide oynadı. 2000’li yılların başında Oleanna  isimli tiyatro oyunu ile tiyatro oyunculuğu da yapan sanatçı 2002 yılında Kubilay Tuncer ile birlikte Açık Tiyatro isimli tiyatroyu kurdu ve bu tiyatronun çatısı altında  birçok  oyunda rol aldı. Umut Yarına Kaldı, Yorgun Savaşçı, Amerikalı, Nihavend Mucize, Şaşıfelek Çıkmazı, Düşler ve Gerçekler, Kısmet  gibi birçok dizi ve sinema filminde roller alan Lale Mansur Antiloplar, Katil Uşak, Olağan Mucizeler gibi birçok tiyatro oyununda da roller almıştır.

Arif PİŞKİN

Oyuncu

Arif Pişkin 1970 yılında İstanbul’da doğmuş ve ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini yine İstanbul’da tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü’ne 1990 yılında kabul edilerek Eskişehir’e gitmiştir. Üniversite yıllarında Hamlet, Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası, Zortlangalı, İstanbul Efendisi, Ayışığında Şamata ve Ziyaret gibi oyunlarda rol almıştır. 1994 yılında konservatuvarı başarıyla tamamladıktan sonra Eskişehir Tiyatora Kumpanyası’nın kurucuları arasında yer alarak çeşitli oyunlarda sahne almıştır. Eskişehir Tiyatro Anadolu’da 1999-2015 yılları arasında performans sergilemeye devam etmiştir. Ayrıca A Ay, Kurtuluş, Kurtlar Vadisi Pusu, Köprü, Vicdan, Güllerin Savaşı gibi birçok film ve dizi projesinde rol almıştır. “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizide canlandırdığı “Özkan” karakteriyle izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Mezun olduğu Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak 1999-2017 yılları arasında çalıştıktan sonra İstanbul’a yerleşmiştir. İstanbul’a geldikten sonra DasDas ve Oyun Atölyesi gibi tiyatro topluluklarının oyunlarında da aktif olarak rol almıştır. 2018 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak görev almıştır.

Serdar ORÇİN

Oyuncu

Doğum tarihi 21 Ocak 1976

Yaş 47

Serdar Orçin, tiyatroya Mehmet Bayazıd Lisesi’nde başladı ardından Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı; buradan 1999 yılında mezun oldu. İstanbul Şehir Tiyatroları’na ise 2000 yılında katıldı. Oyunculuk kariyeri boyunca İstanbul Şehir Tiyatroları’nın yanı sıra çeşitli tiyatro kurumlarının çatısı altında çalıştı. İstanbul Devlet Tiyatrosu, D.A.T. Production, Yayla Sanat Merkezi, Yeditepe Oyuncuları ve İstanbul Kraliyet Tiyatrosu gibi tiyatrolarda görev aldı. İstanbul Kraliyet Tiyatrosu’nun kuruluş sürecine katıldı ve ilk oyununda rol aldı. 2000 yılından bu yana Türk sinemasının yeni döneminde birçok filmde yer aldı. Ulusal festivallerin yanı sıra Cannes, Montreal, BFI London gibi uluslararası festivalle gösterilen ve ödül alan başarılı yapımlarda yer aldı. “Can” adlı filmde üstlendiği başrol ile, Türkiye’den katılan ilk film olarak Sundance Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü kazandı. 2014’te “Akıl Kârı” adlı yarışmada jüri üyeliği de yapan oyuncu, Oyuncular Sendikası’nın yönetim kurulu üyeliğini de sürdürmüştür.
Serdar Orçin geçmişten günümüze rol aldığı yapımlar şu şekilde sıralanabilir: Üçüncü Sayfa (1999), Artık Çok Geç (2000), Köçek (2000), Yazgı (2001), Sır Çocukları (2002), Gülbeyaz (2002), Abdülhamid Düşerken (2002), Mühürlü Güller (2003) , Bekleme Odası (2003), Hayalet (2004), Gümüş (2005), Tombala (2005), Yolda / Rüzgâr Geri Getirirse (2005), Turkish Chat (2006), Barda (2007), Ali’nin Sekiz Günü (2008), Ölüler (2008), Haneler (2009), Sonsuz (2009), Kıskanmak (2009), Mükemmel Çift (2011), Devrimden Sonra (2011), Türkan (2011), İz – Rêç (2011), 10 Adım (2011), Can (2011), Bu Son Olsun (2012), Musa (2012), Seni Seviyorum Tülsü (2012), Eve Dönüş: Sarıkamış 1915 (2013), Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (2012-2013), Galip Derviş (2013), Karnaval (2013), Muhteşem Yüzyıl (2014), İtirazım Var (2014), Beş Kardeş (2015), Ulan İstanbul (2014), Sen de Gitme (2015), Oyunbozan (2016), Söz Uçar (2017), Kayıtdışı (2017), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (2017), Kılçık (2017), Mehmed: Bir Cihan Fatihi (2018), Borç (2018), Dünya 2222 (2018), Görülmüştür (2019), Uzun Zaman Önce (2019), İki Gözüm Ahmet (2020), Ceviz Ağacı (2020), Hamlet (2021), Sen Ben Lenin (2021), Anka (2022), Alef: Mâl-i Hülya (2022) Yargı (2023) , Prens (2023), Kısmet (2023), Ölüm Kime Yakışır

Kerem KUPACI

Oyuncu

Kerem Kupacı, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Oyunculuk bölümünden mezun olduktan sonra, birçok dizi ve filmde başarılı roller üstlenmiştir. Öncelikle “Dikkat Bebek Var” adlı dizide, ardından “Evimiz Olacak Mı?”, “Mahallenin Muhtarları” ve “Baba Evi” gibi yapımlarda rol almıştır. Ayrıca, “Kahpe Bizans” ve televizyon için çekilen “Çilekli Pasta” adlı filmlerde de oyunculuk performansı sergilemiştir. Birçok reklam filminde de rol alan Kupacı, Şekerbank, 1999 yılında Demirbank ve aynı yıl içerisinde Algida reklamında yer almıştır. Ayrıca, popüler dizi “Hayat Bilgisi”nde Keramettin Güçverir karakterini canlandırmıştır. Atv’de yayınlanan “Bedel” adlı dizide ve yine Atv’de gösterilen “Elveda Rumeli” dizisinde de rol almıştır. 2010-2011 yılları arasında TRT 1’de yayınlanan “Elde Var Hayat” dizisinde Rıfat Sancaklı karakterini canlandırmıştır. Ayrıca 2015-2018 yılları arasında yayınlanan “Kırgın Çiçekler” adlı dizide Sedat karakterine hayat vermiştir. Kerem Kupacı kariyerinin bir döneminde Türkiye’den ayrılarak Londra’ya yerleşmiş ve genç yeteneklere online tiyatro eğitimi vermeye başlamıştır. Bu şekilde yeteneklerini paylaşarak yeni nesil sanatçıların gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Erdal KÜÇÜKKÖMÜRCÜ

Oyuncu

Erdal Küçükkömürcü,1958 yılında Ankara’da doğmuştur. 1981’de Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından Ankara Devlet Tiyatroları’nda göreve başlamıştır. Ayrıca birçok üniversitede oyunculuk eğitmenliği yapmıştır. ODTÜ’de 1984-1985 yılları arasında seçmeli olarak tiyatro derslerii vermiştir. Hacettepe Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde 1998-2002 yılları arasında, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde 2004-2006 yılları arasında, Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi’nde 2005’te görev yapmıştır. Ayrıca çeşitli kurumlarda ses, diksiyon ve beden dili konularında seminerler vermiştir. 2005 yılında Devlet Tiyatroları Edebî Kurulu’nda görev almıştır. Televizyon ve sinema projeleri de yapmaktadır ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde oyunculuk dersleri vermektedir. Gülşen Abi, Yılan Hikayesi, Sarı Evin Esrarı, Kınalı Kar, Kale İçi, Fırtına, Senden Başka, Yeni Evli, Aşk Kapıyı Çalınca, Babam İçin gibi yapımlar ünlü oyuncu ve eğitmen Erdal Küçükkömürcü’nün rol aldığı projelerden sadece birkaçıdır.

Zeynep KANKONDE

Oyuncu

3 Mart 1980 tarihinde Eskişehir‘de doğdu. 2001’de Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden yılında mezun oldu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde ve Ekol Drama’da öğretmenlik yaptı. Birçok dizide seslendirme yaptı ve reklamlarda yer aldı. 2 Yaka Bir İsmail isimli dizide Atiye karakterini canlandırdı. Kanal D’nin Ulan İstanbul adlı dizisinde Şehriban karakterini canlandırdı. 2004 tarihinde Kongo’lu Christian Kankonde ile evlendi. Emma adında bir kızları oldu.

Yeliz ŞAR

Oyuncu

Lara Yeliz Şar, 30 Mayıs 1977 yılında Almanya’da doğdu. Marmara Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümü mezun oldu. 2001 yılında Ali Şan ve Hande Kazanova‘nın başrollerde oynadığı Aşkına Eşkıya adlı dizide Lara rolü ile ekran karşısına çıkan Yeliz Şar, 2003 yılında Rabia adlı dizide başrolde oynadı.


2010-2011 döneminde Mustafa Şevki Doğan’ın yönettiği, Düriye’nin Güğümleri dizisinde Nimet karakterini canlandıran Yeliz Şar, 2012 yılında İşler Güçler’de Tülay rolünü oynadı.

2013 yılında oyuncu Tolga Güleç ile evlenen Yeliz Şar, 2014 yılında boşanmaya karar vermelerine rağmen daha sonra anlaşarak boşanmaktan vazgeçtiler. 8 Aralık 2017 tarihinde ise anlaşmalı olarak boşandılar

2013 yılında Hakan Yılmaz ve Şebnem Bozoklu‘nun başrolde oynadığı Cesur Hemşire dizisinde Suzan rolünü oynadı.

24 Nisan 2015 tarihinde gösterime giren Talip Karamahmutoğlu’nun yönettiği Öğrenci İşleri adlı komedi filminde Murat AkkoyunluFırat TanışDeniz CeliloğluBora AkkaşBegüm ÖnerBülent Çolak ve Tolga Canbeyli ile rol alan Yeliz Şar, Manidar rolünü oynadı.

Ece YAŞAR

Oyuncu

Tiyatro ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. 20 Şubat 1994 tarihinde Ankara’da doğdu. 1,65 boyunda 53 kg ağırlığındadır. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu. İlk oyunculuk deneyimini “Kara Sevda” dizisinde tamamladı.

2015 yılından itibaren film ve dizilerde rol alan Ece Yaşar, ayrıca yönetmen asistanlığı ve reklamlarda seslendirme de yapmaktadır. Yeni projelerde yer almaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir