Hayatımın Neşesi Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Hayatımın Neşesi

Yapımcı: Goya Entertainment

Yönetmen: Şahin Altuğ

Senaryo: Ekin Atalar

Konusu;

Ailesi ve çocukları için üniversite hayatını terk eden ve yıllar sonra fakülteye geri dönme kararı alan Neşe’nin (Bozoklu) aksilikler, komiklikler, sevinçler ve başarılarla dolu hikayesini ekrana getirirken hayallerini gerçekleştirmek için her yaşta cesur adımlar atabilmenin önemini vurguluyor. Aileye yeni gelen gelin adayı Aylin’in (Kala) bir anda ortaya çıkmasıyla bir dizi yanlış anlaşılmalar silsilesinin ardından Neşe hayatını sorguluyor. Ve hayallerini gerçekleştirmek için hiç de geç olmadığını fark ediyor. Fakat bu seferki yeni deneyimi, üniversiteden eski bir arkadaşı olan ve Neşe’ye karşı bazı kırgınlıkları olan Profesör Sevda’nın (Güzel) karşısına çıkaracağı zorluklarla dolu bir mücadele başlatıyor.

Oyuncular;

Şebnem Bozoklu (Neşe)

25 Ağustos 1979 tarihinde ıstanbul’da dünyaya geldi. Baba tarafından Ispartalı, anne tarafından Mısır kökenli Siirtli bir ailenin kızıdır. Bozoklu’nun çocukluk yılları Suadiye’de geçmiıtir. Bozoklu, 1996’da Kadıköy Kız Lisesi’ninden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’ne girerek 2000 yılında mezun olmuştur. 2001 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü’ne başladı. Buradan da 2004 yılında mezun oldu. Şebnem Bozoklu, 2005-2006 yılları arasında Çisenti Tiyatro’da Sanat Dansı ile Mondi’nin yönetmenliğini yapmıştır. Çok sayıda film ve dizide rol alan başarılı oyuncu, son olarak Çifte Saadet isimli dizide Perihan karakterine hayat vermiştir. Şebnem Bozoklu, 22 Eylül 2010 tarihinde Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’nda iç mimar Emre ızer ile dünya evine girdi. Çiftin evliliği hala daha sürmektedir.

Tolga Tekin (Mustafa)

19 Mart 1973 yılında Ankara’da doğdu. Özel Arı Koleji’ni bitirdikten sonra 1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Devlet Tiyatroları’nın açtığı sınavı kazanarak, Adana Devlet Tiyatrosu’nda görevine başladı. Tolga Tekin, 1996 ile 2004 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu’nda görev yaptıktan sonra, Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Bizim Evin Halleri dizisinde 4 yıl oyuncu olarak çalıştı. Halen, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçı kadrosunda görev yapmaktadır. Tolga Tekin, 2011 yılında Yastık Adam oyununda ki rolü ile Baykal Saran tiyatro ödülü aldı.

Metin Coşkun (Mehmet)

Tiyatro yönetmeni – tiyatro sinema ve dizi film oyuncusu, seslendirme sanatçısı. 1 Ocak 1948, İstanbul doğumlu. Sanat hayatına 1970 yılında başlayarak AST, Yeni Tiyatro, Dostlar Tiyatrosu gibi altı özel tiyatronun yanı sıra Ankara Devlet Tiyatrosunda 60’ın üzerinde oyunda oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı. Türk Tiyatrosu ve Yeşilçam Sinemasının emektarlarından olan Metin Coşkun, tiyatro çalışmaları yanı sıra 1988 yılından itibaren Gece Dansı Tutsakları, Nefes Nefese, Muhteşem Yüzyıl, Suskunlar, Bugünün Saraylısı, Kara Sevda, Çukur, Masumlar Apartmanı, Gelecek Uzun Sürer, Benim Babam bir Kahraman, Hayatımın Neşesi gibi çok sayıda film ve dizide rol aldı, seslendirmeler yaptı. Son yıllarda Masumlar Apartmanı dizisinin Hikmet Babası olarak tanındı Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Uğur Demirpehlivan (Saliha)

Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 1963, İstanbul doğumlu. Aslen Artvinli bir ailedendir. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Yıllarca tiyatrolarda yer alan Uğur Demirpehlivan, tiyatro çalışmaları yanı sıra 1998 yılından itibaren Kanal Yumuşak G, Çilek Kokusu, Ege’nin Hamsisi, Kuzey Yıldızı, Yalı Çapkını, Meryem, Ege’nin Hamsisi, Hanım Köylü, Hayatımın Neşesi gibi birçok film ve dizide rol aldı. Son yıllardaki başarılarıyla da dikkat çekti. 2015 yılında yer aldığı Çilek Kokusu dizisi ile parladı. 2019’dan itibaren rol aldığı Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinde canlandırdığı Emine Mollaoğlu karakteri ile izleyicinin gönlünde taht kurmuştur. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Said Ege Yıldırım (Emre)

Çocuk oyuncu – sinema ve dizi film oyuncusu. 30 Eylül 2011, İstanbul doğumlu. İlkokul öğrencisidir. Layla Şirin Ajans oyuncusu Said Ege Yıldırım, 2023 yılından itibaren Hazine Peşinde, Çöp Adam, gibi film ve dizilerde rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Nisan Dökmeci (Zeynep)

Reklam, sinema ve dizi film oyuncusu, fotomodel. 2003, İzmir doğumlu. Üsküdar Bilfen Lisesinden mezun olduktan sonra İzmir Dans atölyesinde dans eğitimi aldı. Koç Üniversitesinde devam eden öğrenimi Craft Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk eğitimi almıştır. Layla Şirin Ajansın oyuncusu Nisan Dökmeci, Puma, Eti, Sabancı Vakfı, Bellona, Boyner, Eti Hoşbeş, Dominos, Puma gibi gibi popüler markaların reklam filmlerinde rol aldıktan sonra Behzat Ç., Behzat Ç, Hayatımın Şansı, Babil, Hayatımın Neşesi gibi film ve dizilerde rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Selma Güneri (Rüçhan)

Selma Güneri, dizi ve sinema oyuncusu. Ses sanatçısı Lütfi Güneri ve Neriman Güneri’nin kızı olan Selma Güneri, İstanbul’da doğdu ancak babasının işi nedeniyle taşındıkları ABD’de büyüdü. 1964 yılında Halit Refiğ’in yönettiği ‘İstanbul’un Kızları’ filmiyle sanat hayatına başladı. 1967’den sonra sinema oyunculuğunun dışında şarkı söylemeye de başladı. Televizyon için çevrilen dizi filmlerde de rol aldı. Sinema sanatçısı Yusuf Sezgin ile 1966’da evlendi ve 1979’da boşandı. Bu evlilikten Umut adlı bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. 1990’da Asım Ekren’le evlenip, 1992’de boşanmış, kısa süre sonra tekrar evlenip 1994’te boşanmışlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir