Google Play Kitaplar’da Kitap Yayınlama ve Pasif Gelir Elde Etme Hakkında

Paylaşmak ister misiniz?

Google Play Kitaplar’da Kitap Yayınlama ve Pasif Gelir Elde Etme Hakkında

Google Play Kitaplar da kitap yayınlamadan önce, bilmeniz gereken bazı şeyler var. Peki, nedir bunlar? Google Play’de e-kitap satmadan önce bilmeniz gereken şeylerin hepsini, bu yazımızda detaylı bir şekilde anlatacağız. Ve böylelikle Google Play kitaplığına kitap ekledikten sonra sürprizlerle karşılaşmayacaksınız.

Google Play’de Kitap Yayınlamanın Teknik Detayları da Var

Evet, Her Ne Kadar Kolay Olsa da, Google Play Kitaplar da e kitap satmanın bazı teknik ve öğrenilmesi gereken yanları da var. Yani e-kitap yayınlamadan önce, bir miktar bilgi birikimine de sahip olmanız gerekiyor. Özellikle e-kitap yayınlamadan önce, e kitabınızın dönüştürülme işlemleri, daha sonra kitabınızı yayınlama aşamasında Dışarıdan bakınca çok önemsizmiş gibi dursa da aslında hayati önem taşıyan bazı noktalar ve kitabınızı yayınladıktan sonra kitabınızın ne kadar sattığını görebilmeniz için analiz raporlarını inceleyecek kadar bir bilgi birikimine sahip olmalısınız.

Tüm bu teknik detayları, özellikle Türkçe dilde bulmak maalesef çok zor Hatta imkansız. Bu yüzden, eğer İngilizce biliyorsanız, İngilizce araştırmalar yaparak bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Ama, eğer İngilizce bilmiyorsanız, ya da çok fazla farklı platformda araştırmak yerine, Tüm bu teknik detayların tek bir eğitimde toplandığı bir paket istiyorsanız bizim online Udemy eğitimimize katılabilirsiniz. Eğitimimizde, Google Play başta olmak üzere Amazon ve Rakuten Kobo da nasıl kitap yayınlayabileceğinizi Tüm detayları ile anlatıyoruz.

Google Play’de Kitap Satarken Sorunlarla Karşılaşabilirsiniz

Google Play’de e kitap yayınlamak, her ne kadar zahmetsizmiş, gibi gözükse de, bazı zor yanları da maalesef var. Özellikle bu Platformu ilk defa kullanmaya başlayan insanlar, Google Play kitapların politikalarını bilmediği için, bazı sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Ve bu sorunlar neticesinde, kendilerini Çıkmaz bir yola soka biliyorlar. Özellikle kitabınızı yayınlamadan önce, Kitabınızın dönüştürme işleminde yapacağınız çok ufak görünen hatalar, size kitap yayınlama aşamasında büyük zorluklar çıkartabiliyor. Bu tür olaylarla karşılaşmamak için detaylı bir araştırma yaparak bu işe başlamanız şart.

Play kitaplardaki kitabınız ömür boyu satmayabilir!

Yanlış bir algı daha. Maalesef bu insanlar bazen, bir kitap yazacaklarını ve bu kitaptan ömür boyu para kazanacaklarını sanıyorlar. Ama bunun gerçekleşebilmesi için, önce yazmış olduğunuz kitabınızın gerçekten insanlara değer katan, onların hoşuna giden, bakış açılarını değiştiren bir kitap olması gerekiyor. Aksi takdirde, kimsenin hoşuna gitmeyen bir kitap yazdığınızda, kitabın ömür boyu satma ihtimali yok.

Bu şekilde sadece para kazanmak için yazılan kitaplar, ilk birkaç ay satsa da, daha sonra okuyuculardan gelen olumsuz yorumlar neticesinde platformdaki en arka sayfalara gidiyor ve bu şekilde hiç satmaya başlıyor. Yani demek istediğim şu; ömür boyu satacak, size ömür boyu ise para kazandıracak bir kitaba sahip olmak istiyorsanız, Öncelikle İnsanların hayatına değer katmalısınız. Bu kesinlikle şart.

Google Play Kitaplar’da Kitap Yayınlama ve Pasif Gelir Elde Etme Hakkında yazısı kaynak

Google Arama Sözcükleri

google play kitaplar
google play kitap yayınlama
google play kitap yükleme
google play kitap
google play kitap ortaklığı
google play kitap ortağı merkezi
google play kitap iş ortağı
google play kitaplar iş ortağı
google play books ücretsiz kitap indirme
google play kitap ücretsiz
google play kitaplar bedava indirme
google play de kitap satmak
google play kitaplığa kitap ekleme
google play kitaplar ücretsiz kitap indir
google play deki kitapları ücretsiz indirme
google play store e kitap yükleme
google play de e kitap satmak
google play e kitap satma
google play e kitap yayınlama
google play kitap kodu