Endnote Nedir?

 Endnote Nedir?

EndNote Nedir?

EndNote (Online); kişisel bilgi veritabanlarınızı oluşturarak, bibliyografik bilgileri (örneğin makaleleri, kitapları, dergileri, katalogları, görsel verileri vb.) saklamanıza, düzenlemenize, taramanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayan, makale yazım sürecinizde 6000’ in üzerinde farklı bibliyografya (dergi) stili (APA, Harvard, MLA, Turabian v.b.) ile atıf, şekil ve referanslarınızı düzenlemenize yardımcı olan ve çalışmalarınızı yayınlamak için en uygun dergileri öneren özel bir veritabanı ve bibliyografya yazılımıdır.

Özellikleri

EndNote bir online arama aracıdır – Online bibliyografik veritabanlarında arama, tarama ve referansları doğrudan yeniden düzenleme konusunda size en kolay yolları sunar. Ayrıca EndNote online/offline servislerden ve veritabanı kütüphanlerinden veri dosyaları import işlemi için birçok seçenek sunar.

EndNote bir referans ve imaj veritabanıdır – Özel kütüphanelerinizde bibliyografik referanslar depolama, yönetme ve arama işlemlerinde uzmandır.

Grafik, tablo, şekil ve formül içeriklerini herbiri için kendi altyazı (caption) ve anahtar kelimeleri (keywords) ile düzenleyebilirsiniz.

EndNote gelişmiş bir makale ve bibliyografya yazılımıdır – Cite While You Write (CWYW) özelliği ile Microsoft Word de atıf, şekil ve tablolar dizini oluşturabilirsiniz. Siz makalenize referans, şekil ve tablo eklediğinizde, listeleri otomatik olarak oluşturulur ve sunulan 6.000’in üzerindeki dergi formatında düzenleme imkanı sağlar.

Hazır Microsoft Word dergi şablonları ile yayımcılar tarafından istenen makale formatları konusunda da size kolaylık sunacaktır.

EndNote ortak ve multidisipliner çalışmalarınız için en mükemmel platformları sunar – EndNote masaüstü, online ve ipad versiyonlarındaki referans, kaynak ve kütüphane paylayışım seçenekleriyle ortak ve multidisipliner çalışmalarınızda en kolay çözüm ve platformlar oluşturmanıza olanak sağlar.

EndNote desktop yazılım lisansı, sınırsız dosya depolama alanı, sınırsız referans depolama alanı ve grup paylaşımı sunan EndNote online erişimini içermektedir.

Ayrıca EndNote desktop ve online ile mükemmel bir uyuma sahip olan EndNote iPad® Apple uygulama mağazasından edinilebilir.

Desktop’tan Online ve iPad’e, yine desktop geri dönüşleri kolayca sağlanabilmektedir.

Araştırmanıza her zaman erişebilmek için EndNote kütüphanenizi desktop, iPad ve online ile senkronize edebilirsiniz.

EndNote makale yazım sürecinizi hızlandıran en etkili yardımcınızdır – EndNote Online Match özelliği ile uygun dergi seçiminizi kolaylaştıracak ve makale yayımlama sürecinizi hızlandıracaktır.

Endnote Nedir? yazısı kaynak

https://www.ekaynaklar.com/category/egitim-dosyalari/ adresindeki yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın