Czym dokładnie jest Google Bard AI? Kto ma pozwolenie na korzystanie z Google Bard?


Czym dokładnie jest Google Bard?
Eksperymentalna usługa konwersacyjnego czatu AI firmy Google, Bard. Ma ona funkcjonować podobnie do ChatGPT, z tą główną różnicą, że usługa Google będzie pozyskiwać swoje dane z internetu.

Kiedy Google Bard stał się dostępny?
Sundar Pichai, CEO Google i Alphabet, zapowiedział Barda 6 lutego w oświadczeniu. Pomimo faktu, że Bard był zupełnie nową koncepcją w momencie jego odsłonięcia, usługa czatu AI jest zasilana przez Google’s Language Model for Dialogue Applications (LaMDA), który został wprowadzony dwa lata temu.

W jaki sposób funkcjonuje Google Bard?
LaMDA opiera się na Transformerze, architekturze sieci neuronowej Google, którą wymyśliła i publicznie udostępniła w 2017 roku. Według Google, GPT-3, model językowy, na którym działa ChatGPT, również został zbudowany na Transformerze.
Zgodnie z wydaniem, początkowa wersja Barda będzie wykorzystywać lekką wersję modelu LaMDA, ponieważ wymaga mniejszej mocy obliczeniowej i może być skalowana do większej liczby użytkowników. Oprócz LaMDA, Bard wykorzysta wszystkie dostępne informacje internetowe, aby dostarczyć odpowiedzi. Pichai stwierdził, że wykorzystanie sieci zapewni “świeże, wysokiej jakości odpowiedzi”.

Wykorzystanie LaMDA stoi w dużym kontraście do większości obecnie używanych chatbotów AI, w tym ChatGPT i Bing Chat, które wykorzystują LLM z serii GPT.

Dlaczego Google wypuszcza teraz Google Bard?
ChatGPT był ogromnym sukcesem od czasu jego początkowego wydania. ChatGPT miał ponad milion użytkowników w mniej niż tydzień po uruchomieniu. ChatGPT jest najszybciej rozwijającą się aplikacją wszech czasów, według badań UBS. Ze względu na ten sukces, inne firmy technologiczne, w tym Google, próbują wejść w przestrzeń, gdy jest jeszcze gorąca.

W tym samym tygodniu, w którym Google zaprezentował Bard, Microsoft zaprezentował nowy, ulepszony pod względem AI Bing, który jest oparty na nowej generacji OpenAI dużego modelu językowego dostosowanego specjalnie do wyszukiwania.

Jak zapisać się na listę oczekujących na Google Bard?
Możesz zapisać się na stronie https://bard.google.com/signup.
W jakich krajach dostępny jest Bard Ai?
Jest on dostępny tylko w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

UWAGA: Jeśli jesteś poza USA i UK, użyj vpn. Dzięki temu będziesz mógł zapisać się na listę oczekujących.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir