Benim Güzel Ailem Dizisi Hakkında Merak Edilenler

Benim Güzel Ailem

Yapımcı: Fabrika Yapım

Yönetmen: Sadullah Celen

Senaryo: Baykut Badem

Konusu;

İstanbul’un tarihi semtlerinden birindeki müstakil evlerinde yaşayan Akyol ailesinin ebeveynleri Canan (Gözler) ve Rasim (Özyağcılar) ile çocuklarının etrafında gelişen hikayeleri konu alıyor. Canan, Rasim’i aile fertlerinin gül gibi geçinip gittiğine ve hiçbir sorunlarının olmadığına ikna etmeye çalışmaktadır. Akyol ailesinde ise durumlar hiç de öyle değildir. Derya (Pamirtan) ışık hızıyla Nedim’den (Akakçe) ayrılmaya karar verir. Öznur (Babadağ) evin satılmasını hazmedemeyip soluğu baba ocağında alırken, iki terapist Kaan (Yıldız) ve Öznur (Koptur) gitgide kendileri terapist desteğine ihtiyaç duyacak duruma gelmiştir. Aile bütün bu olaylarla yangın yerine dönerken evin küçük kızı Damla’da (Pirinç) ateş bacayı sarmış, Akyol ailesi bütün bu sorunlar yetmezmiş gibi bir de evlilik telaşına girmiştir.

Oyuncular;

Erdal Özyağcılar

 1948 yılında Bursa İznik‘de doğmuştur. Şehir Tiyatrosu’ndaki görevinden emekli olarak ayrıldı.1966 yılında “Ölüm Tarlası” adlı filmle sinemaya başladı. Kibar Feyzo, Çöpçüler Kralı, Yılanların Öcü gibi çok beğenilen filmlerde oynadı.Son yıllarda daha çok TV çalışmalarına ağırlık veren Erdal Özyağcılar, Bizimkiler, Şehnaz Tango, Beşik Kertmesi, Elveda Rumeli, Yabancı Damat ve Karadağlar gibi dizilerde başrollerde oynadı. Yabancı Damat’taki Gaziantepli baklavacı Kahraman’ın ardından Elveda Rumeli dizisinde, Tolgahan Sayışman, Berrak Tüzünataç, Filiz Ahmet, Şebnem Sönmez gibi oyuncularla çalıştı.2010 yılında Rus yazar Dostoyevski‘nin “Karamazov Kardeşler” adlı romanından uyarlanan “Karadağlar” dizisinde eşi Güzin Özyağcılar ve kızı Zeynep ile birlikte yer aldı. Ayrıca dizide, İbrahim Çelikkol, Korel Cezayirli, Burak Sağyaşar, Ahmet Rıfat Şungar, Hatice Şendil ve Aliona Bozbey de rol aldı.DenizBank‘ın reklamlarında şovmen Beyazıt Öztürk ile birlikte oynadı. Filmin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yaptı. Erdal Özyağcılar, Beyazıt Öztürk, Eda Taşpınar, Deniz Akkaya ve Haydar Dümen‘in rol aldığı “DenizBank” reklam filmlerinin çekimleri, 2009 yılında Maldivler‘de yapıldı.Erdal Özyağcılar, konservatuar öğrencisiyken tanıştığı tiyatro ve sinema sanatçısı Güzin Özyağcılar ile 1972 yılında evlendi. Emrah adında bir oğlu ve Zeynep Özyağcılar adında kızı var.

Seray Gözler

Tiyatro oyuncusu ve yardımcı yönetmeni; sinema ve dizi oyuncusu, seslendirme sanatçısı. 28 Ağustos 1961, Adana doğumlu. Tam Adı Seray Gözler Yeniay. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümünden mezun oldu. İstanbul Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü oyuncusu olan Seray Gözler, tiyatro çalışmaları yanı sıra 1973 yılından itibaren birçok film ve dizide rol aldı,  bazılarında seslendirme yaptı. 2018 yılında ekranlara gelen Elimi Bırakma adlı dizide Feride Cenkrolüyle daha çok tanınıp sevildi. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir. Seray Gözler, aynı zamanda Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde Diksiyon, Spikerlik ve  Sunuculuk, Seslendirme ve Oyunculuk eğitimleri vermektedir. Devlet tiyatrosu sanatçısı Saydam Yeniay ile evli olup Ege isminde bir erkek çocuk sahibidir.

Onur Buldu

Onur Buldu kimdir, Onur Buldu, 4 Ağustos 1982 tarihinde İzmir, Bergama’da doğmuştur. Annesi Tunceli‘li ebe hemşire, babası bir öğretmendir. İzmir, Menemen’de büyüdü. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. İzmir Devlet Tiyatrosu’nda bir süre görev aldı ve Keşanlı Ali Destanı oyununda oynadı. Daha sonra İstanbul’a yerleşen oyuncu, birçok dizi ve sinema yapımında rol aldı.

Melis Babadağ

7 Ocak 1984 tarihinde Adana‘da doğmuştur. 2001 yılında Üsküdar Anadolu lisesinden mezun oldu. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümünden mezun olan oyuncu 2002 yılından bu yana oyunculuk yapmaktadır.n2002 yılında reklam oyunculuğu yapmayallarında Ayla Algan ve Ergün Demir‘den oyunculuk dersleri aldı. Melis Babadağ, 2011 – 2013 yılları arasında “Pis Yedili” adlı dizide Elçin karakterini canlandırdı. 2014 yılında “Yeşil Deniz” adlı dizi filmde Burak Serdar Şanal, Öykü Çelik, Melis Babadağ, Mert Turak, Burak Alkaş, Ali Barkın, Emin Gürsoy, Renan Bilek, Zeynep Gülmez, Nuri Gökaşan, Yener Gürsoy, Jale Aylanç, Elvan Dişli ile beraber rol aldı. Bugüne kadar Türkiye‘de yapılmış en büyük bütçeli sinema filmlerinden biri olarak dikkat çeken, 25 Aralık 2015 tarihinde vizyona girecek olan “Ertuğrul 1890” adlı sinema filminin yapımcılığını Türkiye tarafında Kültür ve Turizm Bakanlığı, Japonya tarafında ise Ertugrul Film Partners yapım ortağı grubu üstleniyor. Uygulayıcı yapımcılığını Japonya‘da TOEI şirketi, Türkiye’de Böcek Yapım’ın gerçekleştirdiği filmde, Türk oyuncular, Kenan Ece, Alican Yücesoy, Uğur Polat, Mehmet Özgür, Tamer Levent, Melis Babadağ, Murat Serezli, Deniz Oral, Hakkı Haluk Cömert, Cem Cücenoğlu, Erkan Pekbay, Mert Aygün, Alper Düzen ve Japon oyuncular Seiyo Uchino, Shioli Kutsuna, Naoto Takenaka, Yui Natsukawa, Toshiyuki Nagashima, Takashi Sasano, Yukiyoshi Ozawa rol aldı.

Toprak Can Adıgüzel

Tiyatro ve dizi film oyuncusu. 26 Ocak 1992, İzmir doğumlu. 1.83 m boyunda ve 79 kilodur. Lisede çeşitli tiyatro oyunlarında oynamaya ve müzikle ilgilenmeye başladı. 2012 yılında konservatuar eğitimi almak için İzmir’den İstanbul’a taşındı ve 2013 yılında girdiği İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Drama ve Oyunculuk Bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nda Benim Adım Feuerbach adlı tiyatro oyununa başladı. Aktif olarak tiyatro yapmayı sürdüren Toprak Can Adıgüzel, tiyatro çalışmaları yanı sıra 2019 yılından itibaren Kadın, Alev Alev, Kalp Yarası, Sevmek Zamanı, Benim Güzel Ailem gibi birçok film ve dizide rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Serra Pirinç

19 Haziran 1997, İstanbul doğumlu. Tiyatro Teras’ta oyunculuk eğitimi almıştır. Serra Pirinç, oyunculuğa 2017 yılında Bizim Hikâye dizisiyle başladı. Bu dizide Müjde karakterini, 2019’da ekranlara gelen Vuslat dizisinde Ceylan Çağlar karakterini canlandırdı. 2020’den itibaren Öğrenci Evi, Kâğıt Ev, Saklı, Tozluyaka, Benim Güzel Ailem dizilerinde rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Nergis Kumbasar

Manken; tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu, senaryo yazarı, tv programı sunucusu. 25 Mayıs 1963’te Ankara’da dünyaya geldi. Aralarında çok sayıda profesör bulunan eğitim düzeyi yüksek bir ailedendir. TED Ankara Kolejinden mezun oldu. Üniversiteye giderken Milli Eğitim Bakanlığı izinli kurslardan mankenlik diploması aldı ve okulu yarıda bırakarak mankenlik dünyasına adım attı; reklamlar, sinema filmleri, dizilerde yer almaya başladı. Nergis Kumbasar, 20 Ağustos 1989’da Mehmet Ali Erbil ile evlendikten sonra mankenliği bıraktı. Bu evlilikten 1995 yılında Yasemin adında bir kızları oldu. Çift 1996 yılında boşandı. Nergis Kumbasar, 20 Ağustos 1989’da Mehmet Ali Erbil ile evlendikten sonra mankenliği bıraktı. Bu evlilikten 1995 yılında Yasemin adında bir kızları oldu. Çift 1996 yılında boşandı. Ayrıca sunuculuk ve senaryo yazarlığı da yapan Nergis Kumbasar, tiyatro çalışmaları yanı sıra 1989 yılından itibaren Sevmek ve Ölmek Zamanı, Dokuzuncu Hariciye Koğuşu, Kiralık Aşk, Sihirli Annem, Benim Güzel Ailem, Organizasyon Bizim İşimiz gibi birçok film ve dizide rol aldı. Yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir. Kiralık Aşk dizisinde Neriman karakteri ile çok sevildi. Yeni projelerde yer almaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir