Aynı Uygulamalardan Sıkıldınız mı İşte Sizin İçin Yeni Öneriler Sunan: #AlternativeTo

By , in Blog Web on .
ekaynaklar.com
Paylaşmak ister misiniz?

Aynı Uygulamalardan Sıkıldınız mı İşte Sizin İçin Yeni Öneriler Sunan: #AlternativeTo

#AlternativeTo, web tabanlı yazılımların, masaüstü bilgisayar yazılımların ve mobil uygulamaların alternatiflerini listeleyen bir web sitesidir.

Web Adresi: https://alternativeto.net/

Alternative To nedir?

Alternative to, zaten bildiğiniz uygulamaların yerine yeni Windows, Mac, Linux, çevrimiçi ve mobil yazılımlar bulmanızı sağlar.

AlternativeTo, iyi bir yazılım bulmaya yönelik yeni bir yaklaşımdır.

Hangi uygulamayı değiştirmek istediğinizi bize söyleyin, size harika alternatifler hakkında önerilerde bulunalım!

Bir kategoride aşağı yukarı binlerce berbat uygulamayı listelemek yerine, her başvuruyu bir kategori haline getiriyoruz.

Bunu, memnun olmadığınız yazılıma iyi alternatifler hakkında sonsuza kadar gelişen blog gönderileri gibi düşünün.

Ve “blog gönderileri” sizin tarafınızdan öneriler, yorumlar ve oylar yoluyla oluşturulur.

ÖRNEK: NETFLİX

En İyi Netflix Alternatifleri
Netflix, ‘telefonunuzda dizi ve film izlemek için dünyanın lider abonelik hizmeti’ olarak tanımlanır ve Video ve Filmler kategorisinde lider bir Video Akış Uygulamasıdır.

Çevrimiçi / Web tabanlı, Android, iPhone, iPad ve Windows dahil olmak üzere çeşitli platformlar için Netflix’e 100’den fazla alternatif vardır.

En iyi alternatif, hem ücretsiz hem de Açık Kaynak olan Stremio’dur. Netflix gibi diğer harika uygulamalar Prime Video (Ücretli), Hulu (Ücretli), HBO Now (Ücretli) ve Disney+ (Ücretli).

ÖRNEK: MİNECRAFT

Minecraft Alternatifleri

Minecraft, ‘istediğiniz her şeyi yaratmak için yapı taşlarını kullanarak dönen sanal oyun’ olarak tanımlanır.

Geceleri canavarlar çıkar; Bu olmadan önce bir barınak inşa ettiğinizden emin olun. Oyun ayrıca çok oyunculu yeteneklere sahiptir ve Oyunlar kategorisinde lider bir Sandbox Oyunudur. Windows, Mac, Android, Linux ve Steam dahil olmak üzere çeşitli platformlar için Minecraft’a benzer 100’den fazla oyun var.

Çoğu alternatif Sandbox, Crafting Games ve Survival Games’dir. En iyi alternatif, hem ücretsiz hem de Açık Kaynak olan Minetest’tir.

Diğer Minecraft benzeri oyunlar SurvivalCraft (Freemium), Creativerse (Freemium), LEGO Worlds (Ücretli) ve Terasology (Ücretsiz, Açık Kaynak).

Yararlanılan Kaynak