Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır

Paylaşmak ister misiniz?

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır

Bu günlerde, arama motoru optimizasyonu daha yeni bir yaklaşım benimsemiştir – bu nedenle, doğru Anahtar Kelime Araştırmasını Akıllı Yolda nasıl sunacağını bilen yalnızca akıllı akıllı çevrimiçi pazarlamacılardır – bu iyi sonuçlar alacaktır.

İşletmeniz için çevrimiçi anahtar kelime araştırması, müstakbel müşterilerin, site ziyaretçilerinin ve potansiyel müşterilerin ilgisini ve amacını doğru şekilde hedeflemekle ilgilidir.

Etkili anahtar kelime araştırması artık dijital pazarlamacılar için bir zorunluluk ve temel beceridir ve yalnızca SEO veya PPC için iyi bir anahtar kelime listesinin nasıl dahil edileceğini bilmek değil, anahtar kelime araştırmasını kullanmak da bir pazarlamacının hangi konuları yazması gerektiğini bulmaya yardımcı olacaktır. Yazarken hangi anahtar kelime öbekleri kullanılmalıdır?

 

Genel olarak, bu konuyla ilgili çevrimiçi içeriğin çoğu aşağıdaki yönergelere atıfta bulunacaktır:

  • Başlangıç ​​terimlerinin birincil listesini oluşturmak için
  • Anahtar kelime araştırma araçlarını kullanarak listeyi genişletmek için
  • Ve rekabetçi araştırmalarla listeyi daraltmak için

 

Tipik olarak Anahtar Kelimeler türe göre tanımlanmalı ve dönüşüm oranlarında ne kadar etkili olduklarına göre düzenlenmelidir. Bu nedenle, en fazla çabayı ve kaynağı, boğa gözüne daha yakın anahtar kelimelere yatırmak akıllıca olacaktır. İyi yerleştirilmiş anahtar kelimeler, yalnızca sitenize ziyaretçi çekmenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda doğru türde ziyaretçiler elde etmenize de yardımcı olur. Anahtar kelime araştırması, talepteki değişimleri tahmin etmenize ve çevrimiçi arama yapanların hevesle aradığı malları, hizmetleri ve içeriği oluşturmanıza yardımcı olur.

Bir işletme sahibi olarak, örneğin ‘siyah sandalet’ anahtar kelime öbeği ile diğer ifadelere göre daha fazla satış yaptığınızı öğrenebilirsiniz. Bu kişilerin arama motorlarına çevrimiçi olarak yazdıkları anahtar kelimelere, genellikle Google anahtar kelime planlayıcı, Adwords veya Google Analytics gibi anahtar kelime araştırma araçları aracılığıyla web yöneticileri tarafından erişilebilir .

Başlamak;

  1. Kendinize sitenizin içeriğiyle anahtar kelime alaka düzeyini sorun. Arama yapanlar, anahtar kelimelerle yapılan arama sonuçlarını faydalı bulacaklar mı ve kazanılan trafik daha fazla finansal kâr veya diğer iş hedefleri ile mi sonuçlanacak? EVET ise – o zaman devam etme yolundasınız…

 

  1. Anahtar kelime terimlerini büyük motorlarda arayın – Anahtar kelime grubunuz için hangi web sitelerinin zaten sıralandığını anladığınızda, bu size rekabet hakkında değerli bilgiler ve aynı zamanda bu tür bir terim için sıralamanın ne kadar zor olabileceğini sunar. Birkaç arama ağı reklamı yüksek değerli anahtar kelimeye çevrilir ve ardından organik sonuçların hemen ötesindeki birden çok arama ağı reklamı çoğu zaman oldukça kazançlı ve dönüşüm sağlayan bir dizi anahtar kelime anlamına gelir.

 

  1. Google AdWords veya Bing Adcenter gibi diğerleri aracılığıyla hedeflenen anahtar kelime için örnek bir kampanya satın alın – Sitenizin hedeflenen anahtar kelime için sıralanmaması durumunda, stresten kurtulabilir ve dönüşümün ne kadar iyi olacağını görmek için test trafiği satın alabilirsiniz. . Google Adwords platformunda sadece “tam eşleşme”yi seçin ve trafiği web sitenizdeki ilgili sayfaya yönlendirin.

 

  1. Topladığınız verileri kullanmaya devam edin ve her bir anahtar kelimenin tam değerini belirleyin – Diyelim ki arama ağı kampanyanız günde 10.000 gösterim yaptı, bunlardan 200’ü doğrudan sitenize geldi ve ardından 6’sı 600$’lık bir kâra dönüştü. . Bu, o anahtar kelime için tek bir ziyaretçinin işletmeniz için yaklaşık 3 ABD doları değerinde olduğu anlamına gelir. Bunu çoklu olarak hesaplayın ve işletmelerin arama pazarlamasını sevmesinin nedeni budur!

 

  1. Uzun Kuyruk Anahtar Kelimesini Kullanın – Arama terimlerinin çoğu, paketin yaklaşık %70’i aramanın “uzun kuyruğunu” oluşturur. Uzun kuyruk anahtar kelime stratejisi, günde birçok kez gerçekleştirilebilecek yüz milyonlarca farklı aramayı içerir ve bir araya getirildiğinde, dünyanın arama hacminin büyük bir kısmını içerir. Uzun kuyruk anahtar kelimeler genellikle daha iyi dönüşüm sağlar çünkü satın alma-dönüşüm döngüsünün sonraki kısmında daha fazla insanı (trafik) çekerler. “Ayakkabı” terimini arayan biri muhtemelen sadece internette geziniyor ve hazır bir alıcı olmayabilir, ancak “Nike Air Jordan 13 numara için en iyi fiyat” gibi uzun vadeli bir vade arayan bir kişi neredeyse ödemesini almış durumda. kart siparişe hazır!

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır Kaynak

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır

Google Arama

anahtar kelime araştırması
anahtar kelime araştırması nasıl yapılır
seo anahtar kelime araştırması
anahtar kelime araştırması doğru kelimeler nasıl seçilir
anahtar kelime araştırması google
anahtar kelime planlayıcı ile anahtar kelime araştırması ve stratejisi
leventyurtseven.com seo anahtar kelime araştırması nasıl yapılır
pazar araştırması için anahtar kelime öbekleri
www.seobilog.com anahtar kelime araştırması
youtube anahtar kelime araştırması
ücretsiz anahtar kelime araştırması nasıl yapılır