Alexa sıralaması nasıl çalışır?

 Alexa sıralaması nasıl çalışır?

Alexa sıralaması nasıl çalışır?

Alexa sıralaması

Web adresi: https://www.alexa.com/siteinfo

Alexa’nın Trafiği İzlemesinin bir yolu var mı? Bu makalenin ortaya koymayı amaçladığı şey bu!

Bir web sahibi olarak, Alexa sıralaması bir dizi metrik gösterir ve bunlar arasında ABD’deki ve diğer konumlardaki sıralamaları ortaya çıkaran Alexa trafik sıralaması, Siteler Bağlantısı ve doğrudan alexa çizelgelerinde, grafiğini çıkarabileceğiniz çeşitli alanları görebilirsiniz. web sitenizin geçmişini çıkarın ve değerlendirme yapın.

Alexa verilerini nereden alıyor ve bu güvenilir olarak kabul ediliyor mu?

Tipik olarak – Alexa, sıralamalarını Alexa Araç Çubuğu olarak bilinen aracından alır. Bu, insanların tarayıcılarına yüklediği bir araç çubuğudur ve ziyaret ettikleri web siteleri ve ne sıklıkta ziyaret ettikleri gibi World Wide Web alanındaki etkinliklerini temel olarak izler.

Alexa’nın verilerini normalde bu şekilde çektiği yer burasıdır – bu nedenle, bireylerin yalnızca küçük bir yüzdesi gerçekten Alexa araç çubuğunu kullandığından, gerçekten çalışacak küçük bir veri kümesine sahiptirler.

Alexa ayrıca verilerini ve istatistiklerini “diğer” tanımlanamayan kaynaklardan da aldığını iddia ediyor!

Kategorik olarak – Alexa’nın kullandığı trafik verileri kendi araç çubuklarına dayalıdır, yani sitenizi ziyaret eden ve web tarayıcılarında araç çubuğu yüklü ne kadar çok kişi olursa, Alexa sıralamanız o kadar iyileşir!

Web sitenizin Alexa sıralamasını kontrol etmek için, bunu doğrudan web siteleri üzerinden yapabilir veya “reklam yazılımı” araç çubuğunu yükleyebilirsiniz!

Sonuç olarak, Alexa’nın sağladığı gerçek istatistikler araç çubuğundan alınmıştır. Örneğin, siteniz günlük 30.000 isabet alıyorsa ve bunların yalnızca %20’sinin araç çubuğunu kullandığını söylüyorsa, Alexa size yalnızca 6000 ziyaretçi için veri alacaktır. Geri kalan ziyaretçiler muhtemelen sayılmayacak veya farklı kaynaklardan bu tür veriler elde edeceklerdir.

Alexa sıralaması nasıl çalışır? Kaynak

Google Arama

alexa sıralaması
alexa site sıralaması
site alexa sıralaması
alexa sıralaması yükseltme
alexa sıralaması sorgulama
alexa dünya sıralaması
alexa sıralaması nasıl yükseltilir
alexa sıralaması nedir
alexa sıralaması öğrenme
alexa tr sıralaması
alexa türkiye sıralaması
alexa türkiye sıralaması öğrenme
alexa web site sıralaması
alexa ülke sıralaması
site sıralaması alexa

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın