You are currently viewing Affiliate Marketing (satış ortaklığı) ile internetten para kazanın!

Affiliate Marketing (satış ortaklığı) ile internetten para kazanın!

Affiliate Marketing (satış ortaklığı) ile internetten para kazanın!

Affiliate Marketing (satış ortaklığı), Web siteniz aracılığıyla bir satın alma gerçekleşirse komisyon kazanma karşılığında web sitenizin ziyaretçilerine bir ürün

veya hizmet tanıtmanız anlamına gelir.

SATIŞ ORTAKLIĞI PROGRAMI NEDİR?

Satış ortaklığı programlarına katılmayı iki şekilde organize edebilirsiniz. Birinci doğrudan satıcılarla anlaşarak yada bir satış ağına katılarak satış ortaklığı alabilirsiniz.

Tipik senaryo aşağıdaki gibidir:

Satıcı bir ürün veya hizmet yaratır. Bunu satmasına yardımcı olacak kişilere komisyon veya bir şekilde ücret vereceğini deklare ettiği Satış ortaklığı programı yaratır.

Genelde bu satış ortaklığı programının tanıtımı için bir satış ortaklığı ağı ile anlaşır.  Bazı satıcıların kendi platformları vardır ve harici Satış Ortaklığı ağlarını kullanmazlar.

Satış Ortaklığı Ağı , satıcıları ve yayıncıları birbirine bağlar. Yayıncılar, yani biz blog yazarları, kimlerin tanıtımlarını yapabileceğimizi öğrenmek için bu ağlara üye oluruz. Satıcılar da bu ağlara üye olur ve programlarını sağlar.

Ortak/Yayıncı/Web Sitesi Sahibi/Blogger (bu sizsiniz), tanıtımını yapacaklarını ürünü inceler veya faydalı olduğunu inandığı ürünleri web sitelerinde paylaşır.

Tüketici incelemeyi okur ve ürünü bakmaya karar verir. Ürüne bakmak için websitesinde internet adresine tıklar.

Tüketicinin tıkladığı bağlantı Satış ortaklığı ağı tarafından izlenir. Tüketici ürünü satın alırsa, blog sahibi de bu satıştan komisyon kazanır.

Satış ortaklığı linkleri, bloğunuzdan, reklamverenin web sitesine gönderilen trafiği izlemek için kullanılan özel URL’lerdir.

Genellikle ziyaretçi bir satın alma işlemi yaparsa komisyon kazanırsınız, ancak potansiyel müşteriler için de ödeme alabilirsiniz.

TOP 10 SATIŞ ORTAKLIĞI SİTELERİ

1. Amazon Associates

Amazon Associates ortaklık programı kayıt olma sayfası

Eğer Amazon’un kataloglarına göz attıysanız geniş kapsamlı ürün yelpazesine sahip olduklarını bilirsiniz.

Yaşam stili, moda, teknoloji veya yemek bloguna sahip olmanız fark etmez, daima reklamını yapabileceğiniz size uygun ürünler bulabilirsiniz.

Üstelik Amazon Ödül Programları size ücretsiz deneme için üye olan kişi başına komisyon verecektir.

Bu programa başlamaksa oldukça basittir. Tek yapmanız gereken Amazon Associates ana sayfasına gitmek, “Join Now for Free” yazısına tıklamak ve siteniz, blogunuz veya mobil uygulamanız hakkında bilgiler vermektir.

Ayrıca birkaç bilgi daha girmeniz gereken bir kısım daha vardır – ne türden ürünlerin reklamını yapmak istediğiniz, trafiğinizi nereden elde ettiğiniz vb.

Profilinizi kurmayı bitirdiğinizde onaylamak için 24 saat bekleyin. Hepsi bu kadar!

Ne kadar hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz? Her ürün kategorisinin kendine ait sabit oranı vardır. Eğer kazançlarını çok yüksek tutmak istiyorsanız blogunuz için (lüks, güzellik, moda ve Amazon Coins için en yüksek komisyon oranı %10’dur) en yüksek gelir vaat eden niche’i seçin. Ayrıca direkt transfer için sınır eşiği $10’dır ve çekler içinse $100’dır.

Ziyaretçileriniz başka ürünleri alırsa da komisyon alırsınız. Örneğin bir oyun konsolunun reklamını yapıyorsanız ve bir kullanıcı ortaklık bağlantınıza aklında oyun konsolunu almak varken kulaklık alırsa onun içi de komisyon alırsınız!

2. Hostinger Satış Ortaklığı

Hostinger Ortaklık programının iniş sayfası

Eğer yüksek komisyonlu bir satış ortaklığı programı arıyorsanız uzaklarda aramanıza gerek yok! Satış ortaklığı veren siteler arasında Hostinger Satış Ortaklığı programı teknolojiyle alakalı niche’i olan herhangi bir site veya blog için harikadır.

Ortaklık bağlantınızdan gelen her hosting satın alımından %60 komisyon alırsınız. Kulağa harika geliyor, değil mi?

Başlamak ne kadar mı zor? Tek yapmanız gereken üye olmak, birkaç bilgi girmek ve onaylanmak için 24 saat beklemektir. Daha sonra ise ortaklık bağlantılarını ve bannerları sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ne kadar hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz? Örneğin eğer bir ziyaretçiniz premium web hosting paketimizi (9,39 TL) alırsa ve 30 günlük süreçte iptal etmezse %60’lık komisyon alırsınız, bu da 5,36 TL’ye tekabül eder. Ödemenizi bakiyeniz ulaştığında alabilirsiniz.

3. ShareASale Affiliates

ShareASale satış ortaklığı sitesi iniş sayfası

Eğer geniş ürün yelpazesi olan bir başka satış ortaklığı sitesi arıyorsanız ShareASale Affiliates tam size göredir!

Satış ortaklığı siteleri listemizden biri olan ShareASale bir pazar yerine benzer. Hem tüccarlara, hem de reklamcılara hizmet verirler.

3,900’den fazla tüccarla, zamanında ödemeyle ve duyarlı destekle ShareASalew en güvenli satış ortaklı siteleri arasında yerini almaktadır.

Başlamak ne kadar mı zor? Üye olmak için beş basit adımdan geçmeniz gerekir. Kullanıcı adını ve şifreni kayıt ederek başlayın, daha sonra web sitenizin bilgisini, epostanızı, iletişim bilgilerinizi girin ve bir ödeme yöntemi seçin – direkt banka mevduatı veya çek. Daha sonra ise başvurunuzun onaylanmak için bir iş günü bekleyin.

Ne kadar hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz? ShareASale’ın daha önce belirttiğimiz programlardan daha düşük bir eşik limiti vardır – sadece $50. Farklı ödeme yöntemlerinin da kazandıklarınızı alma hızınızı da etkiler.

Uluslararası işlemlerde çekinizin postayla yollanması 4-6 hafta, FedEx aracılığıyla 15 iş günü ve eğer doğrudan mevduatı seçerseniz 3-6 iş günü sürecektir.

4. Shopify Affiliates

Shopify satış ortaklığı sitesi başvuru sayfası

Satış ortaklığı veren firmalar arasında Shopify harika özelliklere sahip en büyük eTicaret platformlarından biridir. Bir işletme adı üretmek, logo oluşturmaktan online mağaza uygulaması geliştirmeye kadar her girişimcinin sorunlarına çözüm sunarlar.

Ziyaretçilerinizi onların platformunu kullanmalarına ikna ederek Shopify tarafından iyi bir biçimde ödüllendirilirsiniz.

Başlamak ne kadar mı zor? İlk olarak bir Shopify Partners hesabı yaratmanız gerekir. Web siteniz, Shopify’ın nasıl reklamını yapacağınız ve dijital pazarlamada tecrübeniz olup olmadığı hakkında bilgi vermeniz de gerekir. Bundan sonra ise onaylanmak için iki iş günü beklersiniz.

Ne kadar hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz? Genel olarak kitlenizi yönlendirebileceğiniz iki adet plan mevcuttur, Standart ve Shopify Plus. Her standart plan satışı için $58 alırsınız. Shopify Plus içinse her satıştan $2.000 alırsınız!

Shopify Plus’ın online girişim mağazası için olduğunu unutmayın, ne de olsa ücreti bir servettir. Bu yüzden satması biraz zor olabilir.

5. ThirstyAffiliates

ThirstyAffiliates satış ortaklığı programının iniş sayfası

En iyi satış ortaklığı siteleri listemizde yerini alan ThirstyAffiliates blogcuların ortaklık bağlantılarını yönetmesine yardımcı olabilecek ücretsiz bir WordPress eklentisidir.

Reklamını yapmak için harika bir üründür, neden satış ortaklığı etkinliklerini basitleştiren bir araç tavsiye edilmesin ki?

Bu eklentiyi kullanarak ortaklık bağlantılarını saklayabilir, onları çalınmaktan koruyabilir ve bağlantıları makalelerinize anında ekleyebilirsiniz.

Başlaması ne kadar mı zor? Kayıt olma formuna basit bilgilerinizi girin, bir kullanıcı adı ve şifre için epostanızı kontrol edin ve ortaklık kontrol panelinize erişmek için giriş yapın. Bağlantılar & görseller sekmesinde ortaklık bağlantınızı ve banner’larınızı bulabilirsiniz.

Ne kadar hızlı kazanmaya başlayabilirsiniz? Onlara kazandıracağınız her bir satış için %30 komisyon elde edersiniz. En ucuz ürünleri olan tek site lisansından ($49) her satış için $14,9 alırsınız. Üstelik ödeme limitleri yoktur!

6. eBay Partner Network

eBay Partner Network satış ortaklığı sitesi iniş sayfası

1995’den bu yana oldukça popüler olan eBay en büyük ve güvenilir pazar yerlerinden biridir.

Çeşitli nicheler için en iyi markalardan ürünler satılmaktadır. Ayrıca pazarlama araçları reklam yapmayı ve paylaşmayı kolaylaştırır.

Başlaması ne kadar zordur? Google veya Facebook hesabınızı kullanarak üye olma işlemini daha hızlı yapabilirsiniz.

Ne kadar hızlı kazanmaya başlayabilirsiniz? eBay Partner Network size ürün kategorisine bağlı olarak %50 ve %70 arasında kar verir. Üstelik ödeme almak için gereken limit sadece $10’dır.

7. Rakuten Linkshare

Rakuten LinkShare ortaklık iniş sayfası örneği

İşte güvenebileceğiniz bir başka online mağaza. Rakuten globalleşmiş Japon bazlı pazar öncüsü online alışveriş merkezidir. Reklamcıların yeni müşteri kazanmalarına ve yinelenen alımları sürdürmelerine yardımcı olabilecek global bir ortaklık ağına sahiptirler.

Başlaması ne kadar zordur? Başlamak için sayfalarına gidin ve üye olun. Şirketiniz, ana web siteniz hakkında ve bazı vergiyle iletişim bilgileri vermeniz gerekir. Ayrıca $50’ın üstünde olduğu sürece eşik limitinizi belirleyebilirsiniz.

Ne kadar hızlı kazanmaya başlayabilirsiniz? Bu programın tek kötü yanı belirli reklamcıların programlarına katılmanız gerektiğidir. Aksi takdirde ne kadar kar edebileceğinizi bilmenin yolu yoktur çünkü komisyon oranları farklıdır.

8. Leadpages Partner Program

Leadpages ortaklık sitesi başvuru sayfası örneği

Leadpages uğraşmasız iniş sayfaları oluşturmak için kullanabileceğiniz online bir araçtır. Sürükle ve bırak kurucu, tonlarca mobil dostu şablon, sınırsız trafik vb. gibi birçok özellik barındırır.

Bir web site oluşturmak kitlenizin online varlığını nicheleri ne olursa olsun güçlendirmelerine herkesin kullanabileceği kullanımı kolay bir araçla yardımcı olabilir. Bu okuyucularınıza pazarlamak için harika bir üründür.

Başlaması ne kadar zordur? Reklamını yapmadan önce bir Leadpages planı almanız önerilir, böylece yararlarını önceden nasıl çalıştığını bilerek daha iyi vurgulayabilirsiniz. İlk olarak ortaklık sayfasından üye olun. Standart bilgilerinizi gireceğiniz bir form bulunmaktadır – görüntü adı, web sitesi, dil, ülke vb.

Ne kadar hızlı kazanmaya başlayabilirsiniz? Her satış ve yenileme ödemeleri için %30 komisyon alırsınız.

Sadece bu da değil, Leadpages ayrıca kalifiyeli bir pazarlamacının dünyayı gezmesi için $5,000 verir. Paketin dışında ücretli webinarlar vermektedirler ve eğer bunları kitlenize tavsiye ederseniz bundan da %30 komisyon elde edersiniz.

AvantLink satış ortaklığı sitesi üye olma sayfası

En iyi satış ortaklığı siteleri listemizde yerini alan bir başka satış ortaklığı sitesi olan Avantlink ortaklar için sıkı güvenlik incelemeleri olan bir sitedir ve başvuranların yalnızca %30’u onaylanır! Ancak kolay pazarlama için son teknoloji araçları bunu telafi eder. Bunun dışında sadece ağlarında kaliteli ürünler sunan büyük ve tanınmış tüccarlara izin verirler.

Gerçek zamanlı raporlama, ücretli yerleştirmeler, ortaklık bağlantısı kodlayıcı ve özel izleme en güçlü özelliklerinden bazılarıdır. Avantlink her yanıyla hem tüccarlar, hem de pazarlamacılar için ciddi ve işine bağlı bir işletme olduğunu gösterir.

Başlaması ne kadar zordur? Göze hoş gelen arayüzü kayıt olmayı kolay ve eğlenceli kılar. Tercih ettiğiniz ağ için ABD, Kanada ve Avustralya arasından bir bölge seçin ve üyelik formunu doldurun.

Daha sonra ise sahipliğinizi onaylamak için talimatlar içeren bir eposta alacaksınız ancak bu biraz teknik bilgi gerektirir. Bu arada Avantlink ayrıca başvurunuzu inceleyecektir, bu da birkaç gün sürmektedir.

Ne kadar hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz? Her satış için ortalama komisyon oranı 10% iken para çekmeniz için minimum miktar $50’dır. Her ödeme ayın 25’inde gerçekleşir. Ancak unutmayın eğer tüccar henüz ödeme yapmadıysa Avantlink size ödeme yapamayacaktır.

10. Clickbank

Clickbank iniş sayfası örneği

Oldukça tanınmış olan bu ortaklık pazar yeri üye olabileceğiniz satış ortaklığı siteleri listemizdeki en kolaylarından birisidir. Üstelik her satıcı için farklı komisyon oranıyla reklamını yapabileceğiniz binlerce ürüne sahiptir.

Başlaması ne kadar zor? Hangi ürünün reklamını yapabileceğinizi anında seçebilirsiniz. Reklamını yap tuşuna tıkladıktan sonra bir HopLink yaratacak bir takma adınızı girin ve işte bu kadar, ortaklık bağlantınız hazır! Anında blogunuzda veya sosyal medya hesaplarınızda paylaşmaya başlayabilirsiniz. Ancak ödeme almak için üye olup gerekli bilgileri doldurmanız gerekir.

Ne kadar hızlı para kazanmaya başlayabilirsiniz? Komisyon oranları her satıcıya göre değişir – %1 ile %75 arasında değişir. Ayrıca tek defaya mahsus alımlar veya yinelenen ödemeler de bulabilirsiniz. Ancak ikinci seçenekle daha kolay para kazanabilirsiniz.

Varsayılan ödeme eşiği $100’dır ancak Ayarlar sekmenizde bunu $10-$1.000,000 arasından bir miktarla değiştirebilirsiniz.

Affiliate Marketing (satış ortaklığı) ile internetten para kazanın!Önerilen yazı 

Affiliate Marketing (satış ortaklığı) ile internetten para kazanın! Google Arama

 • internetten para kazanma
 • affilate marketing
 • satış ortaklığı nedir
 • Affiliate
 • Affiliate Marketing
 • Bağlı Kuruluş Pazarlaması
 • Ücretli Ortaklık
 • Sponsorlu Pazarlama
 • Dijital pazarlama
 • satış ortaklığı veren firmalar
 • satış ortaklığı veren firmalar 2022
 • satış ortaklığı ile para kazanma
 • satış ortaklığından para kazanma
 • web sitesinden para kazanma
 • satış ortaklığı veren siteler
 • satış ortaklığı nasıl yapılır
 • satış ortaklığı pazarlaması
 • satış ortaklığı veren siteler 2022

Bir cevap yazın